Ogłoszenia duszpasterskie na 32 niedzielę zwykłą – 06.11.2016

1. W środę, 16 listopada będzie główna uroczystość odpustowa naszego kościoła: NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Przypada w roku jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski. Chcemy uwiecznić tę okoliczność w naszej świątyni. Dlatego tegoroczne Triduum Eucharystyczne poprzedzające uroczystość odpustową będzie okazją by poznać świętych, przez których Bóg wzbudził i umocnił wiarę naszych przodków. Są nimi Święta królowa Jadwiga i święty Kazimierz. Ich wizerunki zostaną poświęcone i znajdą miejsce w naszym kościele. Triduum zacznie się w przyszłą niedzielę. Szczegółowy program zamieścimy w gablocie.

2. W pierwszy dzień Triduum Eucharystycznego – 13 listopada, w niedzielę – obchodzimy uroczystość Konsekracji naszego Kościoła. W tym roku mija już 11 lat od tamtego wydarzenia.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – dziś o 17.00 w salce duszpasterskiej

4. Zaś spotkanie z rodzicami dzieci Pierwszo-komunijnych w przyszłą niedzielę, 13 listopada, po Mszy o 13.00

5. Msza św. z udziałem Odnowy w Duchu Świętym z modlitwą o uzdrowienie w poniedziałek o 18.00

6. Dnia 11 listopada w piątek święto Niepodległości Ojczyzny. Msze święte w naszej parafii jak w porządku świątecznym tj: o 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00.

7. Triduum Różańcowe w Gietrzwałdzie od 11-13-ego. listopada. Informacje w gablocie. A także Jerycho Różańcowe w Parafii M. Bożej Różańcowej ul. Żytnia 68, w dniach 13-20 listopada br. Informacje na plakacie,

8. W tym dniu tj. 11 listopada na godz. 15.00 do Sali pod kościołem zapraszamy wraz ze stowarzyszeniem Absolwentów Olsztyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego parafian, oraz gości do wspólnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych.

9. W imieniu duszpasterza dzieci i pań katechetek prosimy o zagłosowanie na najładniejszy różaniec wykonany przez dzieci. Obok tablic z różańcami są kartki długopis i pudełko na głosy. Prosimy o wpisanie numerka różańca i wrzucenie głosu do pudełka. Głosujemy tylko jeden raz i tylko na jeden numerek. W ten sposób będziemy mogli wybrać najładniejsze różańce i je nagrodzić.

10. Zapraszamy wraz z przedszkolem miejskim Nr 37 na uroczysty koncert pieśni patriotycznych z okazji święta Niepodległości do Sali pod kościołem na 8 listopada, we wtorek o godz. 9.30. Wykonawcami będą dzieci z przedszkoli miejskich Olsztyna.

11. W parafialnym kiosku można nabywać kalendarze na 2017 rok, a także prasę katolicką, nasz dwumiesięcznik Trzeźwymi Bądźcie z ciekawymi artykułami.

12. Dziś ofiara do puszek przeznaczona jest na ubogich naszej parafii.

13. Planowana jest pielgrzymka autokarowa do Krakowa Łagiewnik na Uroczystość Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Wyjedziemy o północy spod naszego kościoła. Koszt pielgrzymki 150 zł. Osoby zainteresowane proszę by po Mszy św. przyszły do zakrystii. Plan szczegółowy pielgrzymki wywieszony jest w gablocie