Ogłoszenia duszpasterskie 27 niedziela zwykła 2 października 2016

1. Dziś spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych po Mszy o 13.00; warsztaty dotyczące tematyki uzależnień o 16.00, zaś o 17.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania.

2. Od dziś rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o 17.15. Dla dzieci we wtorki i czwartki o 16.30. W najbliższy wtorek (4 października), różaniec wyjątkowo o 16.45

3. Jutro spotkanie Odnowy w Duchu Świętym i Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

4. We wtorek, 4 października, w naszym kościele odpust Św. Franciszka z Asyżu. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00, oraz główna o 18.00. O 17.00 zapraszamy do ogrodu klasztornego na poświecenie figury Św. Franciszka. Następnie różaniec i Msza św. Po Mszy wspominać będziemy przejście św. Franciszka do wieczności w tradycyjnym franciszkańskim nabożeństwie zwanym Transitus. Zaś po nabożeństwie ponownie zapraszamy do ogrodu na grilla.

5. W poniedziałek – zapraszam lektorów, i chętnych by zostać lektorem na spotkanie o godz. 19.00

6. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej:

  • 1 czwartek: nabożeństwo o 17.15; o godz. 18.00 – Msza św. dla wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich;
  • 1 piątek: zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz.16.30 – spowiedź od godz. 16.00.

7. W pierwszy piątek odwiedzamy naszych chorych od godz. 9. 00.

8. Są jeszcze miejsca na trzydniową pielgrzymkę do Wilna – informacje na plakacie na stronie internetowej i w zakrystii.

9. W piątek 7 października wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. Szczególnie pamiętajmy w tym dniu o różańcu.

10. Na stolikach po obu stronach wyjścia z kościoła znajdują się kartki wspominkowe, które po wypełnieniu należy składać w zakrystii, kancelarii lub w kopercie na tacę. Na kartkach można dodać konkretny dzień, w którym mają być odczytane. W intencji tych wszystkich zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad na Mszy św. o godz. 18.00.

11. 9 października jest organizowana ulicami Olsztyna procesja pokutno-różańcowa w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu: „Aby Polska była rzeczywistym królestwem Jezusa i Maryi”. Wyjście procesji sprzed figury Chrystusa Króla przed kościołem Chrystusa Odkupiciela Człowieka na u. Kard. St. Wyszyńskiego, poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia 15.00. Zakończenie w kościele Matki Bożej przy ul. Żytniej o 17.00

12. Duszpasterz pielgrzymek zagranicznych Archidiecezji Warmińskiej zaprasza do udziału w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu, która rozpocznie się 17 października 2016 roku pod hasłem: „Gdzie chrzest tam nadzieja”. Informacje o dostępnych programach na plakacie w gablocie parafialnej.

13. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny. Dziękujemy za wszelkie wyrazy hojności i życzliwości

14. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kolejny Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. zbierane będą do puszek ofiary, które mają być wsparciem dla dzieł prowadzonych przez Caritas Warmińską.