Ogłoszenia duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 08 maja 2016

 1. Dziękuję wszystkim osobom, które czynnie zaangażowały się w przygotowanie Jubileuszu Parafii. Szczególnie udany był piknik parafialny. Jest jeszcze pamiątka jubileuszu do wzięcia przy wyjściu z kościoła.
 2. Na dzień jutrzejszy przeniesiona jest uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski i naszej Prowincji zakonnej Kapucynów. Msze św. wg porządku powszedniego.
 3. 12 maja św. Leopolda Mandicia współpatrona Roku Miłosierdzia i odpust u Braci Franciszkanów Konwentualnych.
 4. 13 maja rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.11.30 – o. Piotr Pawlita będzie obchodził jubileusz 25- lecia kapłaństwa. Składamy Mu najpiękniejsze życzenia i polecamy w modlitwie opiece NMP Ostrobramskiej Matce Miłosierdzia.
 6. W przyszłą niedzielę rocznica I Komunii na Mszy o 10.00.
 7. W przyszłą niedzielę będzie okazja aby podpisać obywatelski projekt ustawy dotyczący ochrony poczętego życia. Tekst projektu ustawy do wglądu – na stoliku po lewej stronie.
 8. Również w przyszłą niedzielę do naszej parafii przyjedzie młodzież zaangażowana w organizację Światowych Dni Młodzieży aby uświetnić każdą Mszę Świętą swoim śpiewem. Po każdej Mszy św. przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek aby umożliwić większej ilości młodzieży wyjazd do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. W roku miłosierdzia ta nasza ofiara będzie cegiełką w organizacji ŚDM.
 9. 14 maja w sobotę, zapraszamy na wigilijne czuwanie organizowane przez odnowę w Duchu Świętym i Ruch Światło Życie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Początek godz. 22.00 zaś o 24.00 Msza św. i agapa.
 10. 15 maja odbędzie się Marsz dla życia i rodziny. Początkiem będzie Msza święta w Katedrze o 13.30. Finałem – Piknik w Parku Centralnym.
 1. Zapraszamy dzieci z rodzicami na „biały tydzień”, na nabożeństwa majowe o 17.30 i Mszę św.
 2. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na warsztat z duchowości, dotyczące tematyki uzależnień, w dużej sali pod kościołem.