Ogłoszenia duszpasterskie JUBILEUSZ 25 LAT Parafii 1-3maja 2016

 1. Dziś rozpoczyna się Srebrny Jubileusz Parafii, 25 lat jej istnienia. Z tej okazji otrzymaliśmy z rąk J. E. Ks. Abpa. Metropolity Warmińskiego list. Oto co min napisał: „Uczestnikom Jubileuszu Parafii pw. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Olsztynie udzielam pasterskiego błogosławieństwa oraz jubileuszowego odpustu zupełnego w dniach od 1 do 3 maja, który można otrzymać spełniając następujące warunki: sakramentalna spowiedź, Komunia Święta i modlitwa wg intencji Papieża, ponadto brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. [Całość tego pięknego listu można przeczytać w gablocie]
 2. Witamy serdecznie J. E. O. bpa Antoniego P. Dydycza, który rozpocznie nasze świętowanie Jubileuszu uroczystą Sumą o 11.30 i okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. – przejdziemy procesjonalnie pod krzyż papieski – by podziękować Bogu za papieską obecność na tej ziemi wiązanką z 25 róż.
 3. O 15.0 zapraszamy na występ zespołu DDPS „Nasz dom”, a potem na wieczór wspomnień z prezentacją multimedialną.
 4. Na Mszy o godz. 18.00 J. E. Bp. Antoni P. Dydycz udzieli Sakramentu Bierzmowania, zaś po Mszy św., koło 19.00 zapraszamy na grilla teren klasztoru.
 5. Jutro natomiast o 11.00 – będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, a następnie o 11.30 uroczysta Suma pod przew. O. Prowincjała.
 6. Po Mszy św. zagra dla nas znany olsztyński bluesman pan Edward Bierdziewski w koncercie: „Blues dla Ciebie”. Serdecznie zapraszamy.
 7. Wieczorem Msza św. z nabożeństwem o uzdrowienie
 8. 3 maja czekają nas centralne wydarzenia jubileuszowe:uroczysta suma o 11.30, a po niej piknik parafialny, który przygotowaliśmy przy współpracy z Radą Osiedla „Pojezierze”, zaś o 19.00 wystąpi zespół „Golgota Młodych”.
 9. Mamy dla parafii błogosławieństwo papieskie. Oto jego treść:„Ojciec Święty Franciszek udziela całym sercem Apostolskiego Błogosławieństwa Duszpasterzom oraz Wiernym Parafii p.w. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Olsztynie z okazji Jubileuszu 25-lecia Parafii Braci Mniejszych Kapucynów 1991 – 3 maja – 2016, wzywając przez wstawiennictwo Matki Najświętszej , obfitości łask i Bożych darów dla nieustannego stawania się w świecie widzialnym obliczem Miłosiernego Ojca”
 10. Z innych ogłoszeń:

Za tydzień uroczystość I-szej Komunii świętej dzieci z naszej parafii. Polecajmy je opiece Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na nabożeństwa majowe i Mszę św. o godz. 18.00.  Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę od godz. 10.00.

 1. Od wtorku przynależy do wspólnoty klasztornej Brat Piotr Ruszczak. Witamy Go bardzo serdecznie i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 2. W związku ze ŚDM, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie zbiórka wody, gazowanej lub nie, byle nie kolorowej. Organizatorzy proszą by przynieść ją w butelkach półlitrowych.
 3. W poniedziałek kancelaria nieczynna.
 4. Pierwszy czwartek, piątek (idziemy do chorych od godz. 9.00) i sobota w tym tygodniu – wg przyjętego w parafii porządku. Z tym, że w najbliższą sobotę z uwagi na przygotowania do I Komunii dzieci nie będzie porannej adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy o 12.00.
 5. Dzisiejsza puszka na potrzeby ubogich naszej parafii
 6. Życzymy jak najlepszych przeżyć jubileuszowych. W celu zyskania odpustu, pomódlmy się w intencjach Papieża: Zdrowaś Mario…