Ogłoszenia duszpasterskie 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 24 kwietnia 2015

 1. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy świętować Jubileusz Parafii. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakacie w gablotach. 1 maja, będzie uroczystą suma, pod przewodnictwem J. E. O. Pacyfika A. Dydycza. Będzie to dzień papieski naszego jubileuszu. W związku z tym po uroczystej sumie udamy się procesjonalnie pod Krzyż Papieski i tam złożymy wiązankę kwiatów, w podziękowaniu Ojcu Świętemu że był z nami 25 lat temu i wskazał to miejsce na świątynię.
 2. O godz. 15.00 zapraszamy na występ artystyczny zespołu z DDPS „Nasz Dom” do dużej sali pod kościołem. A następnie tamże na wieczór wspomnień.
 3. W tym dniu młodzież naszej parafii na Mszy o 18.00 otrzyma sakrament bierzmowania.
 4. Wieczorem jak dopisze pogoda zapraszamy na grilla na teren ogrodu klasztornego
 5. Drugi dzień Jubileuszu, 2 maja – będzie „dniem zakonnym”. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na 11.00, a następnie na uroczysta sumę pod przew. Ojca Prowincjała.
 6. Po Mszy św. – zagra dla nas znany olsztyński bluesman pan Edward Bierdziewski, w koncercie: „Blues dla Ciebie”.
 7. 3 maja, dzień centralny jubileuszu – o 11.30 suma pod przew. J.E. Ks. Arcybiskupa Seniora Edmunda Piszcza.
 8. Od 14.00 aż do 19.00 – Piknik Parafialny. Proszę na ten piknik przynieść swoją twórczość kulinarną – szczególnie ciasta. Będą przygotowane stoliki. Dobrowolny datek przy tej okazji, będzie na wakacyjne półkolonie dla dzieci naszej parafii. W czasie pikniku będzie muzyka, zabawy i konkursy dla dzieci z nagrodami. Nawet gdyby nie dopisała pogoda – to i tak wszystko się odbędzie w Sali pod kościołem.
 9. Zaś o 19.00 wystąpi znany młodzieżowy zespół – „Golgota Młodych”, który od kilku lat współpracuje z naszym zakonem.
 10. Świętowanie Jubileuszu zakończymy Apelem Jasnogórskim koło 21.00
 11. W dniu jutrzejszym Brat Robert Kotara udaje się na inną placówkę. Serdecznie Mu dziękujemy za Jego obecność, modlitwę i zaangażowanie w klasztorze i tu w kościele. Bóg zapłać z głębi serca. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nowym miejscu.
 12. Natomiast we wtorek przyjedzie do nas Brat Piotr Ruszczak, którego gorąco witamy, życząc Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.
 13. Ostatnie spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższy czwartek 28. Kwietnia o godzinie 18.00.
 14. Zapraszamy na nocne czuwanie Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego im. św. Jana Pawła II w najbliższą sobotę 30 kwietnia. Modlitwa rozpocznie się Eucharystią o godz. 20.00 a zakończy 1 maja o 6.00. Serdecznie zapraszamy.
 15. Ojciec Święty Franciszek wystosował prośbę by w tą niedzielę zorganizować specjalną zbiórkę na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Niech z naszej strony będą ofiary jakie złożymy do puszek. Bóg zapłać za wyrazy życzliwości.