Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA WIELKANOCNA 27marzec 2016

  1. Od Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego – trwa Oktawa Wielkanocna. W tym czasie pierwszeństwo w liturgii – przed wszelkimi wotywami – mają teksty z Oktawy przewidziane w Mszale. Oktawa jest uroczystością rozłożoną na osiem dni.

W związku z uroczystym charakterem oktawy – nie ma w najbliższy piątek postu.

 

  1. W dniu jutrzejszym taca przeznaczona jest na KUL.

 

  1. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.W Pierwszy Piątek Komunię Św. zaniesiemy chorym od godz. 9.00. Na Mszę św. o godz.16.3o zapraszamy dzieci z rodzicami.   O godz. 18.oo Msza św. z nabożeństwem do Serca Jezusowego. W pierwszą sobotę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 12.00; o 12.00 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi; o 17.15 – Różaniec, o 18.00 – Msza św. w intencji członków Żywego Różańca ze zmianą tajemnic.

 

  1. W pierwszą sobotę z 2-ego na 3-ego marca od 20.00 do 6.00 będzie w naszym kościele comiesięczne czuwanie nocne w ramach papieskiego nieustannego różańca. Tym bardziej jest to znamienne że będzie ono miało miejsce w dniu przejścia Jana Pawła II do domu Ojca. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Już są zainstalowane skarbony. Jest ich pięć. Są opisane na jakie cele przeznaczamy

 

  1. Zakupiliśmy też naczynie na wodę święconą, którą można w każdym czasie zaczerpnąć.

 

  1. Życzymy doświadczenia spotkania przez wiarę Chrystusa Zmartwychwstałego