Ogłoszenia duszpasterskie 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 06marca 2016

  1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi nasz współbrat O. Piotr Stasiński. W zakonie pełnił funkcję prowincjała, dwukrotnie był rektorem w naszym seminarium zakonnym w Lublinie, jest ekspertem w zakresie prawa zakonnego i cenionym rekolekcjonistą, aktualnie należy do wspólnoty klasztornej w Warszawie. Serdecznie Ojca witamy i życzymy obfitych łask Bożych na ten święty czas rekolekcji.
  2. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7, 9, 11 i 18. W środę – wyrazem naszej wdzięczności będzie taca z każdej Mszy świętej – przeznaczona na potrzeby wspólnoty w której Ojciec przebywa.
  3. W dniu dzisiejszym, o 16.00 w dużej Sali pod kościołem odbędą się kolejne warsztaty z zakresu duchowości dotyczące tematyki uzależnień.
  4. Podjęliśmy prace związane z zamieszczeniem skarbon w kościele. Już są wykute otwory i umocowane płyty granitowe widoczne przy wyjściu z kościoła.
  5. W ramach jałmużny wielkopostnej dzisiejsza ofiara do puszek będzie przeznaczona na paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. A od jutra do przyszłej niedzieli prosimy o składanie artykułów spożywczych do koszy w kruchcie kościoła. W roku Miłosierdzia serdecznie Was zapraszamy drodzy Parafianie do daru serca dla potrzebujących.
  6. Przypominamy, że w czasie składania rocznych deklaracji PIT można przeznaczyć 1 % podatku na wybraną przez siebie organizację. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotkę z naszej diecezjalnej Caritas. Polecamy również Gościa Niedzielnego wraz z płytą, która pomaga wypełnić deklarację PIT.
  7. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości wyrażone w modlitwie i trosce materialnej o parafię i klasztor.