PIELGRZYMKA PARAFII NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY OSTROBRAMSKIEJ MATKI MIŁOSIERDZIA DO RZYMU

Rzym 2016

PIELGRZYMKA PARAFII NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY OSTROBRAMSKIEJ MATKI MIŁOSIERDZIA DO RZYMU
W NADZWYCZAJNYM ROKU ŚWIĘTYM
JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA z wypoczynkiem na Capri
30 maja – 7 czerwca 2016

Dzień 1
OLSZTYN 430- Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej – rozpoczęcie pielgrzymki CZĘSTOCHOWA wizyta w klasztorze na Jasnej Górze. Przejazd do Czech. OBIADO-KOLACJA I NOCLEG
Dzień 2
ŚNIADANIE. Przejazd przez Austrię malowniczo położonymi alpejskimi autostradami do Włoch. Okazja do bajowych zdjęć z widokiem na pasmo górskie Dolomitów. Okolice Chiusi – OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.
Dzień 3
ŚNIADANIE. WATYKAN 10.00 – AUDIENCJA GENERALNA U PAPIEŻA FRANCISZKA. Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra. Modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II. PRZEJŚCIE PRZEZ DRZWI ŚWIĘTE. RZYM – zwiedzanie: plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Chiusi – OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 4
ŚNIADANIE. ASYŻ – zwiedzanie miasteczka Św. Franciszka: kościół Św. Klary, Bazylika Św. Franciszka, Bazylika Matki Bożej Anielskiej. RZYM zwiedzanie: bazylika Św. Jana na Lateranie i Święte Schody, Colosseum, Forum Romanum, Ołtarz Ojczyzny, Kapitol, plac Wenecki. Wyjazd z Wiecznego Miasta. Okolice Rzymu – OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.
Dzień 5
ŚNIADANIE. MONTE CASSINO – modlitwa na polskim cmentarzu i zwiedzanie opactwa. NEAPOL – krótkie zwiedzanie portowego miasta. POMPEJE – spacer po terenach archeologicznych. Fiuggi – OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.
Dzień 6
ŚNIADANIE. Przejazd na półwysep Sorrento i rejs statkiem na wyspę. CAPRI – wypoczynek na plaży Morza Tyrreńskiego i zwiedzanie miasta. Powrót statkiem na półwysep. MONTE SANT ANGELO – modlitwa w sanktuarium św. Michała. OBIADO-KOLACJA I NOCLEG

Dzień 7
ŚNIADANIE. SAN GIOVANNI ROTONDO – zwiedzanie miasteczka św. Ojca Pio. LORETO – nawiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej z – przywiezionym z Palestyny domem św. Rodziny z Nazaretu. OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.
Dzień 8
ŚNIADANIE. PADWA – Msza św. w bazylice Św. Antoniego. WENECJA – zwiedzanie „miasta gondolierów”: Plac oraz Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów weneckich. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy do Polski.
Dzień 9
Chałupki 8.00 – przyjazd do Polski. OLSZTYN 18.30 – Zakończenie pielgrzymki.

Cena 1780 zł
ŚWIADCZENIA w cenie
autobus turystyczny – posiadający: klimatyzację, DVD/CD, caffebar, komfortowe fotele, WC
noclegi w hotelach – 6 noclegów we Włoszech w hotelach**/*** i pokojach 2-3 osobowych z łazienką; 1 nocleg w czeskim hotelu turystycznym (pokoje 2-3 osobowe w segmencie z łazienką);
wyżywienie – 7 śniadań kontynentalnych i 7 obiado-kolacji;
ubezpieczenie – osób od nieszczęśliwych wypadków i leczenia za granicą NNW i KL-AXA;
obsługa – pilota na całej trasie, opieka Braci Mniejszych Kapucynów.
Cena nie zawiera
*OPŁATY ORGANIZACYJNE. W koszt uczestnictwa nie są wliczone opłaty przejazdowe, transfery w Rzymie i na Capri oraz przewodnik w Rzymie, Wenecji. Koszt 130 euro.
*BILETY WSTĘPU. W koszt uczestnictwa nie są wliczone bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Wartość ok. 40 euro. Jest to koszt dobrowolny.
*UBEZPIECZENIE DODATKOWE od chorób przewlekłych nie jest wliczone w koszt i może być wystawione odpłatnie

INFORMACJE DODATKOWE
MODLITWA. Czas Mszy świętej oraz innych praktyk duchowych nie został ujęty w programie, ponieważ jest uzależniony od szczegółowego przebiegu każdego dnia i będzie podawany na bieżąco.
KOSZT PIELGRZYMKI planowany jest dla grupy 35 osobowej. W przypadku mniejszej ilości osób może być przedstawiona oferta zmodyfikowana.

Zapisy u br. Jarosława Rajskiego

tel: 505 421 833