Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2015

 

 1. Jesteśmy w trakcie montowania nowych drzwi wejściowych do kościoła. Prace będą ukończone w tym tygodniu.
 2. Z niezwykłą hojnością odpowiedzieliście – drodzy Parafianie – na prośbę o dary spożywcze dla osób potrzebujących, w ramach „siatki miłosierdzia”. Niech dobry Bóg wynagrodzi każdy dar serca.
 3. Już dziś informujemy, że kolęda w naszej parafii rozpocznie się od 04 stycznia. Nie będziemy kolędować w niedziele. Natomiast w soboty – proponujemy kolędę od 10.00, przed południem.
 4. We wtorek o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Ojca Pio oraz na Mszę św. intencji Grupy Modlitwy Ojca Pio oraz w intencjach złożonych na kartkach w zakrystii.
 5. 24 grudnia, w czwartek, nasz współbrat, diakon Adam Mianowski będzie obchodził swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta w środę 23 grudnia na godz. 18.00.
 6. W czwartek 24 grudnia Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze święte o 7 i 8. Nie ma Mszy św. o 18. Według polskiego zwyczaju powstrzymujemy się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich na 24.00 na Pasterkę poprzedzoną procesją z figurką Dzieciątka Jezus do żłóbka i wspólną Liturgią Godzin o 23.30.
 7. W Wigilię spowiadamy bez przerwy od 6.30 do 12.00. Potem kościół będzie zamknięty do 23.00 w celu przygotowania i wystroju świątyni.
 8. Porządek liturgiczny w czasie dwóch dni świątecznych jak w każdą niedzielę. W sam dzień Bożego Narodzenia czyli w piątek nie ma dyżuru spowiedzi. Jeżeli jednak będzie taka konieczność – proszę podejść do zakrystii.
 9. W drugi dzień świąt zapraszamy na wspólne kolędowanie o godz. 17.00.
 10. Dziękujemy naszym dobrodziejom i wszystkim Wam drodzy Parafianie za ujmującą serce życzliwość, której nieustannie doświadczamy. Dziękujemy osobom dbającym o czystość w naszej świątyni. Zapraszamy na sprzątanie przedświąteczne w środę po Mszy o godz. 8.00.
 11. Wyrazy szczególnej wdzięczności kierujemy do Zarządu Nadleśnictwa, które ofiarowało do naszej świątyni piękne choinki. Bóg zapłać.
 12. Życzymy wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście – błogosławionych Świąt pełnych pokoju płynącego z narodzin Syna Bożego.