Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu, 6 grudnia 2015

 1. Dziś rozpoczęliśmy się w naszej parafii rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Serdecznie witamy o. Tomasza Nowaka, przeora klasztoru dominikanów z Łodzi i o. Norberta Lisa z Warszawy i życzymy mocy Ducha Świętego w przepowiadaniu. Porządek Mszy św. od poniedziałku do środy: 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. We wtorek 8 grudnia w Niepokalane Poczęcie NMP, będzie dodatkowa Msza św. o 16.30, z poświęceniem medalików dzieci pierwszokomunijnych.
  W środę, w ostatnim dniu rekolekcji, wyrazem wdzięczności wobec ojców rekolekcjonistów, będzie taca złożona przez Parafian. Bóg zapłać za wyrazy hojności.
 2. Katecheza parafialna dla gimnazjalistów w czwartek 10-ego, o godz.19.00.
 3. W przyszłą niedzielę 13 grudnia, będzie miał miejsce kiermasz pierniczków świątecznych, przygotowanych przez naszą scholkę parafialną.
 4. Od 10 do 12 grudnia, od czwartku do soboty o godzinie 18.00 odbędą się w naszym kościele rekolekcje dla uzależnionych i ich rodzin oraz całej społeczności Olsztyna. Codziennie na Mszy wieczornej będzie głoszone kazanie o tej tematyce, a oprócz tego w piątek 11 –ego Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź od godz. 17.00.
 5. Zwracamy się do Was – drodzy Parafianie – z prośbą o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Produkty trwałe takie jak: cukier, ryż, słodycze, wędliny hermetycznie zapakowane, prosimy składać od jutra do przyszłej niedzieli do koszy w kruchcie kościoła lub  na furcie. Przed kościołem br. Jarosław rozdaje siatki miłosierdzia do których można złożyć Wasz dar serca.
 6. Jest jeszcze możliwość nabycia opłatków w zakrystii, kancelarii lun na furcie klasztornej.
 7. Polecamy dziś Tygodnik Gość Niedzielny w którym są informacje o  beatyfikacji polskich  franciszkanów, o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, oraz wywiad z naszym rekolekcjonistą o. Tomaszem Nowakiem.
 8. Osoby dorosłe chcące uczestniczyć w duchowości ruchu Światło-Życie serdecznie zapraszamy na spotkania w ramach formacji: modlitwa, dzielenie Słowem Bożym, praca z notatnikami, śpiew. Pierwsze Oazowe spotkanie odbędzie się we wtorek 8 grudnia o godzinie 19 w salce parafialnej. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte.
 9. Dzisiaj zgodnie z prośbą Kościoła zbieramy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 10. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości. Prosimy Matkę Najświętszą by wypraszała dla naszej Parafii jak najlepsze owoce rekolekcji.