Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła15 listopada 2015

  1. Odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Wilnie. Modliliśmy się za naszą Parafię. Przywieźliśmy dla wszystkich parafian pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Chrystusa Miłosiernego, które proszę przyjąć w prezencie, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
  2. Jutro Odpust Parafialny. Okazja by skorzystać duchowo z tego daru Bożego, jakim jest darowanie kar za grzechy już odpuszczone. W ramach przygotowań jest wspólnie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, na którą zapraszamy.Msze św. w dniu odpustu: o 7.00; 9.00; 11.00 i suma o 18.00. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
  3. Wyrazem wdzięczności naszej parafii dla braci Konwentualnych, którzy przygotowywali nas do odpustu – będzie jutrzejsza taca odpustowa. Serdeczne Bóg zapłać za wyrazy hojności.
  4. Dziś o 16.00 – w sali pod kościołem warsztaty dotyczące tematyki uzależnień
  5. W czwartek i w piątek 19 i 20 listopada od 15.00-17.00zespół parafialny Caritas będzie wydawał jabłka mieszkańcom Parafii, którzy takiej pomocy potrzebują.
  6. Z okazji 40-lecia istnienia placówki „Wspólny dom” przy ul. Świtezianki, zapraszamy wszystkich seniorów z osiedla na Mszę św., w czwartek 19 listopada na godz. 10.00, którą odprawi J.E. arcybiskup Senior Edmund Piszcz.
  7. Także w czwartek, Msza św. w int. TV Trwam i Radia Maryja o godz.18.0
  8. Przygotowujemy się jako parafia do przeżycia światowych Dni Młodzieży. Będziemy gościć w naszej Parafii młodzież od 20-25. lipca, po dwie osoby tej samej płci. Prosimy zatem, by rodziny które wyrażają taką gotowość – zgłosiły się do zakrystii.
  9. W tym tygodniu katecheza parafialna dla dzieci i młodzieży:

gimnazjaliści – we wtorek o 19.00; licealiści – środę o 19.00; dzieci szkoły podstawowej – w czwartek o godz. 16.30. Uwaga: osoby przygotowujące się do bierzmowania, proszę by przyszły w sobotę na godz. 11.00.

10.W gablocie jest do odczytania komunikat Zebrania plenarnego Episkopatu Polski, dotyczący min. problematyki min. synodu o rodzinie, ŚDM, uchodźców…

11. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatni dzień roku liturgicznego. W tym dniu też przypada wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Będziemy w sposób szczególny pamiętać w modlitwach o naszej Pani Organistce, Pani Joannie i naszym chórze parafialnym. Dziękujemy z całego serca za piękny śpiew, muzykę i zaangażowanie.

12. Jak widzimy zostało odnowione tabernakulum w ołtarzu. Można podejść i zobaczyć z bliska jakie jest piękne. Są robione nowe główne drzwi do kościoła. Jest to inwestycja bardzo kosztowna. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wpierają i zechcą wesprzeć to dzieło, składając na ten cel ofiarę.Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości, których nieustannie doświadczamy jako wspólnota braci, żyjąca i pracująca przy tej naszej pięknej świątyni.

 

(fot. shutterstock.com)