Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła 08 listopada 2015

 

  1. Obchodzony dzisiaj kolejny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prosi o wsparcie tego dzieła w związku z tym dziś jest możliwość złożenia ofiary do puszki na ten cel.
  2. Po porannej Mszy św. wyjeżdża nasza pielgrzymka parafialna do Wilna. Będziemy tam pamiętać w modlitwie o naszej Parafii.
  3. We wtorek 10 listopada o 19.00 – spotkanie Grupy Modlitewnej św. O. Pio. Prowadzi Opiekun o. Piotr Pawlita
  4. W przyszły poniedziałek16 listopada będziemy przeżywać główną uroczystość odpustową naszego kościoła: NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, poprzedzoną Triduum Eucharystycznym, które poprowadzą ojcowie Franciszkanie Konwentualni: Daniel i Tomasz. W dniach od 13 do 15 listopada. Kazania będą głoszone na Mszach świętych: o 8.00, 11.30 i 18.00. Po Mszy o 8.00 będzie Różaniec, a o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o 8.00 do 11.30 i od 15.00 do 18.00.
  5. W pierwszy dzień Triduum Eucharystycznego – 13 listopada – obchodzimy 10 rocznicę Konsekracji naszego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu i ludziom za naszą piękną świątynię.
  6. Dnia 11 listopada w święto Niepodległości Msze święte w naszej parafii o 7.00; 9.00;11.00; i 18.00. A od godz. 15.00 Stowarzyszenie Absolwentów Olsztyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego zaprasza mieszkańców Olsztyna i gości do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich, u nas do dużej sali pod kościołem. Pamiętamy też w tym dniu w modlitwie o poprzednim proboszczu o. Marcinie z racji jego imienin.
  7. W przyszłą niedzielę o 16.00, w Sali pod kościołem – kolejne warsztaty z zakresu duchowości dotyczące tematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu.
  8. Składamy wyrazy szczególnego podziękowania osobom dbającym o czystość naszej świątyni, Bóg zapłać.
  9. Realizowany jest projektu konstrukcji nowych drzwi do kościoła. Pięknie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy zechcą złożyć ofiarę na ten konkretny cel.
  10. Pamiętamy w codziennej modlitwie o dobroczyńcach naszego klasztoru i kościoła.