Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu 29 listopada 2015

  1. W dniu wczorajszym w katedrze miało miejsce uroczyste rozpoczęcie Roku Jubileuszowego 1050 chrztu naszej Ojczyzny, na której otrzymaliśmy świecę jubileuszową. Będzie ona zapalana w ciągu całego roku.
  2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczęliśmy okres Adwentu. Msza św. Roratnią o godz. 7.00 poprzedzona godzinkami (prosimy o przynoszenie lampionów – świec); dzieci natomiast w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30.
  3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek miesiąca i Sobota miesiąca: w Czwartek: adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.30, o godz. 18.00 Msza św. z udziałem wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. w Piątek: przed południem chorym zaniesiemy do domów Chrystusa Eucharystycznego. Na Mszę św. o godz.16.30 zapraszamy dzieci z rodzicami. Spowiedź od godz. 16.00. O godz. 18.00 – Msza św. z nabożeństwem do Serca Jezusowego. W sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 8.30 do 12.00, po czym Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.15 – różaniec, a o 18.00 – Msza św. w intencji członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  4. W przyszłą niedziele, tj. 06 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzą Ojcowie Dominikanie, min. o. Tomasz Nowak, przeor klasztoru w Łodzi. Z racji na rekolekcje porządek będzie następujący: w poniedziałek, wtorek i środę Msze święte o 7, 9, 11, i 18.00. W czasie rekolekcji kancelaria nieczynna. Bieżące sprawy proszę załatwiać bezpośrednio po Mszach świętych lub kontaktując się z proboszczem.
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek 03.12 o godz. 19.00
  6. W najbliższą niedzielę w ramach funduszu parafialnego – taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem drzwi do naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
  7. Ponieważ były włamania do puszek kościelnych – zostały zdjęte i będą wykonane bardziej bezpieczne.
  8. Księża Saletyni zapraszają na Tydzień Modlitw o nowe rodziny. Program szczegółowy na plakacie w gablocie.
  9. W sklepiku do nabycia: sianko, kartki świąteczne, kalendarze, komplety kolędowe, różańce świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; koszt świec: małe – 5 zł, duże – 12 zł.
  10. Dziękujemy za ofiary i serdeczne przyjęcie braci w czasie roznoszenia opłatków, jutro Bracia pójdą do parafian przy ul. Piłsudskiego 69. Jeśli ktoś chce jeszcze nabyć opłatki można dokonać tego w zakrystii, kancelarii lub na furcie klasztornej.