Ogłoszenia parafialne – 1 listopada 2015 – Uroczystość Wszystkich Świętych

Na zdjęciu: Cmentarz przy ul. Poprzecznej w Olsztynie, fot. Daniel Machnowski – www.ro.com.pl

1.Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać raz dziennie odpust zupełnyczyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza.

Należy:

   –  Wzbudzić intencję jego otrzymania.
-Być w stanie łaski uświęcającej.
– Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
– Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
– Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

  1. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych, które nadal można składać w zakrystii, na tacę i w kancelarii. Codziennie w tej intencji odmawiamy różaniec o godz. 17.15 i sprawujemy Eucharystię o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek2 listopada – liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w naszym kościele wg porządku półświątecznego, tj. o g. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
  3. W poniedziałek, o g. 18.00, Msza św. z obecnością wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z modlitwą o uzdrowienie duchowe; a w pierwszy czwartek o 18.00 – Msza św. ze wspólnotą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  4. W czwartek 5 listopada zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na spotkanie o godzinie 19:00.
  5. W pierwszy piątek miesiąca, 6 listopada – odwiedzamy chorych z Komunią Świętą od 9.00. Na Mszę św. o godz.16.3o zapraszamy dzieci z rodzicami, z możliwością skorzystania ze spowiedzi od godz. 16.oo.
  6. Msza święta w intencji Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic w sobotę 7 listopada o godz. 18.00
  7. Dziś zbiórka do puszki – jak tradycyjnie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – na potrzeby ubogich naszych parafian, a za tydzień taca na fundusz parafialny.
  8. W najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 7. 00, wyruszy nasza pielgrzymka parafialna do Wilna, do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.
  9. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszej pięknej świątyni, podjęliśmy decyzję całkowitej wymiany głównych drzwi wejściowych do kościoła, które wskutek podmuchów wiatru, były wielokrotnie niszczone. Zawarliśmy umowę z olsztyńską firmą, która podjęła się wykonać je do połowy grudnia. Drzwi będą zrobione z solidnego drewna, a w związku z tym będą kosztowne. Bardzo serdecznie chcemy podziękować naszym Parafianom i Gościom, którzy zechcą wesprzeć to dzieło, składając na ten konkretny cel swoją ofiarę. Za wszelkie wyrazy życzliwości pięknie dziękujemy i zapewniamy o codziennej modlitwie.