Ogłoszenia duszpasterskie 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2015

  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Dni skupienia prowadzi br. Tomasz REGIEWICZ– kapucyn, który obecnie mieszka w Kielcach. Zapraszamy na Msze święte w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7, 9, 11 i 18. W środę taca z każdej Mszy świętej przeznaczona będzie na potrzeby wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów w Kielcach, gdzie przebywa obecnie Rekolekcjonista.

 

  1. W czwartek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Msze św. tego dnia o godz. 7, 9, 11, i 18.

 

  1. Dnia 27 marca 2015 r., w piątek  przed Niedzielą Palmową, odbędzie się na Starówce olsztyńskiej o godz. 20.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Jego Ekscelencja Arcybiskup Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński razem z duchowieństwem i wiernymi wychodząc z bazyliki świętego Jakuba, przejdzie ulicą Staszica na Stare Miasto, by tam idąc trasą wyznaczoną przez XIV Stacji Drogi Krzyżowej w duchu modlitwy słuchać rozważań pasyjnych. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Olsztyna do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.  Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów.

 

  1. Drodzy Parafianie od jutra do następnej niedzieli włącznie będziemy zbierać żywność na paczki świąteczne dla potrzebujących. Produkty trwałe nieprzeterminowane, takie jak cukier, ryż, słodycze itp. prosimy przynosić do koszy w kruchcie kościoła lub na furtę klasztorną.

 

  1. Zachęcamy do zakupu palemek w sklepiku, przygotowanych przez nasze siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na Niedzielę Palmową.

 

  1. Za wszelkie ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!