Ogłoszenia duszpasterskie 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 kwietnia 2014

 

  1. Dziś zbieramy ofiary do puszki na rzecz ubogich. Z Waszych ofiar zostaną przygotowane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Jak co roku zachęcamy również do składania artykułów spożywczych hermetycznie zamkniętych, z ważną datą przydatności. Można je przynosić od jutra aż do Niedzieli Palmowej składając przy drzwiach głównych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca.
  2. Wszystkich mężczyzn chętnych do pełnienia straży przy Grobie Pańskim zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii.
  3. Zachęcamy do zakupu palemek w sklepiku na Niedzielę palmową.
  4. Dnia 11 kwietnia 2014 r., w piątek przed Niedzielą Palmową, odbędzie się na Starówce olsztyńskiej o godz. 20.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Ksiądz Arcybiskup dr Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński razem z duchowieństwem i wiernymi wychodząc z bazyliki świętego Jakuba, przejdzie ulicą Staszica na Stare Miasto, by tam iść trasą wyznaczoną przez XIV stacji Drogi Krzyżowej wokół Starego Ratusza. Zakończenie nabożeństwa przewiduje się ok. godziny 21.30. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Olsztyna do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.  Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów.
  5. Rozpoczął się nabór na rok szkolny 2014/15 do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum, Szkoły podstawowej i Przedszkola im. Świętej Rodziny w Olsztynie. Placówki te organizują dni otwarte. Szczegóły w gablocie. 
  6. W dniach od 10 do 12 kwietnia w parafii św. Józefa w Olsztynie odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uzależnionych i ich rodzin oraz wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszamy! Początek spotkań godzina 17.30.
  7. W niedzielę 27 kwietnia, już po raz drugi na ulicach Starego Miasta odbędzie się Taniec Wielkanocny. W tym roku będziemy wspólnie radować się ze Zmartwychwstania Pana oraz kanonizacji Jana Pawła II. Ten prosty taniec, to inicjatywa, do której zapraszamy, bez wyjątku, wszystkich mieszkańców naszego miasta. Osoby, które pragną włączyć się w to wielkanocne dzieło, prosimy o zapisywanie się poprzez formularz zgłoszeń znajdujący się na stronie internetowej: www.taniecwielkanocny.olsztyn.pl
  8. Za wszelkie ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!