Ogłoszenia duszpasterskie 13 KWIETNIA 2014 NIEDZIELA PALMOWA

 

 1. Dziękujemy za przyniesione dary spożywcze, które będą rozdane potrzebującym naszej parafii a także za ofiary jakie składacie na fundusz parafialny. Został zrobiony do zakrystii piękny mebel z płaskorzeźbą Matki Bożej Ostrobramskiej. Dzięki waszym ofiarom możemy wykonywać różne prace zarówno w kościele, klasztorze jak i ogrodzie.
 2. W Wielkim Tygodniu kancelaria nieczynna. Pilne sprawy proszę zgłaszać w zakrystii lub na furcie.
 3. Wszystkich mężczyzn chętnych do pełnienia straży przy Grobie Pańskim zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii.
 4. Dziś można złożyć ofiary do puszki na kwiaty i wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 5. 24 kwietnia zapraszamy na godz. 18 na Mszę świętą w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.
 6. W czwartek rozpoczynamy Triduum paschalne. Porządek liturgiczny jest następujący: Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
 7. Wielki Piątek – Liturgia Godzin godz. 7.00, Droga Krzyżowa godz. 15.00, Liturgia Wielkopiątkowa godz. 18.00, śpiew Gorzkich Żali godz. 21.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 8. W Wielką Sobotę adoracja cały dzień. Liturgia Godzin o godz. 7. Poświęcenie pokarmów od godz. 8 do 17.30 co pół godziny. Na Liturgię Wigilii Paschalnej zapraszamy na godz. 20.00. Podczas Liturgii będzie odnowienie przyrzeczeń chrztu. Przynieśmy ze sobą świece.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum od godz. 6 rano do 22.
 10. Spowiedź w czasie Triduum według następującego porządku: W Wielki Czwartek i Wielki Piątek w godz. 8 – 12 i 16-17.30. W Wielką Sobotę w godz. 8 – 12 oraz od 16-18.30.
 11. Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Wielki Piątek i będziemy kontynuować w następne dni w czasie wieczornych Mszy świętych.
 12. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Tego dnia nie ma Mszy o 7.00. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w niedzielę.