Ogłoszenia duszpasterskie 4 NIEDZIELA ZWYKŁA 2 luty 2014

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Adorację o 17. 30. A na 18 na Mszę święta Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  2. W 1.Piątek miesiąca przed południem chorym zaniesiemy do domów Chrystusa Eucharystycznego. Na Mszę św. o godz.16.3o zapraszamy dzieci z rodzicami. Spowiedź od godz. 16.oo.  O godz. 18.oo Msza św. z nabożeństwem do Serca Jezusowego.
  3. Razem z Grupą Odnowy w Duchu Świętym „Batsaida” zapraszamy jutro  o godz. 18.00, na Mszę św. i Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
  4. Jutro w liturgii wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Zapraszamy na Mszę św. podczas której za jego wstawiennictwem będziemy prosić Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy.
  5. 5 lutego wspomnienie świętej Agaty. Tego dnia tradycyjne poświęcenie chleba. Poświęcony chleb św. Agaty ma chronić przed pożarami. Tradycja mówi, że w po śmierci św. Agaty wybuchła Etna i rozpalona lawa zagrażała miastu. Mieszkańcy Katanii prosili św. Agatę o pomoc i posłużyli się jej welonem dla powstrzymania ognistej lawy. Św. Agata wyprosiła u Boga łaskę ocalenia i do dziś wierni modlą się za jej wstawiennictwem.
  6. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego. W tym tygodniu obszerny felieton o naszych siostrach Mniszkach Kapucynkach ze Szczytna. Polecamy!
  7. Dziś zbieramy ofiary do puszki na rzecz ubogich z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.
  8. 27 kwietnia tego roku w Watykanie Papież Franciszek ogłosi świętymi dwóch wielkich Papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Z tej okazji w naszej parafii organizujemy pielgrzymkę na tę uroczystość. Szczegóły dotyczące wyjazdu zostały umieszczone w gablotach przed kościołem  i na parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym dziękczynieniu i uwielbieniu Boga.
  9. Drodzy parafianie wyrażamy wam nasze serdeczne Bóg zapłać za ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej. Pamiętamy o was w naszych codziennych modlitwach.