Ogłoszenia duszpasterskie 30 niedziela zwykła 27 październik 2013

 

  1. W dniach od 26 do 30 października w naszej parafii trwa peregrynacja Matki Miłosierdzia w znaku ikony z Katedry. W poniedziałek zapraszamy na Mszę święta młodzieżową a po niej czuwanie z apelem Maryjnym. We wtorek Msza święta, czuwanie i apel Maryjny poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. W środę natomiast zapraszamy na Mszę świętą i czuwanie Maryjne wraz z Różami Różańcowymi naszej parafii. W czwartek o godz. 15.00 zapraszamy na pożegnanie Obrazu. W czasie tego pożegnania zawierzymy także Matce Miłosierdzia naszą parafię. Serdecznie zapraszamy!
  2. W najbliższy piątek – 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego. Tego dnia, o godz. 14.00, sprawowane będą również Eucharystie na naszych cmentarzach. Tego dnia nie idziemy do chorych. Z posługą do naszych chorych udamy się 4 listopada w poniedziałek od godz. 9.00.
  3. W sobotę, 2 listopada – liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w naszym kościele wg porządku półświątecznego, tj. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
  4. W tych dniach przypada I-szy piątek i sobota miesiąca. Spowiadać w piątek będziemy jak w każdą niedzielę, natomiast w sobotę zapraszamy na Różaniec za zmarłych o 17.15 a następnie Mszę świętą w intencji Róż Różańcowych ze zmianą tajemnic.
  5. 28 października rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Serdecznie Zapraszamy na pierwsze spotkanie rekolekcyjne na godz. 19.00 do sali pod kościołem.
  6. Na stolikach po obu stronach wyjścia z kościoła znajdują się kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można składać w zakrystii, kancelarii lub w kopercie na tacę. Na kartkach można dodać konkretny dzień, w którym mają być odczytane. W intencji tych wszystkich zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad na Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Dziś w naszej parafii jak zapowiadaliśmy tydzień temu kapucyńska niedziela misyjna. Dziękujemy za ofiary jakie zostały złożone tydzień temu na misje w wysokości 3820 zł. Po Mszy świętej można nabyć misyjny kalendarz i nie tylko.
  8. Składamy wam serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty. Pamiętamy o was w codziennej modlitwie.
  9. Zawiadamiamy, że dnia 25 października 2013 roku, zmarł w wieku 82 lat, w 57 roku kapłaństwa Ś†P KS.  INFUŁAT  JULIAN  ŻOŁNIERKIEWICZ. Jutro o godz. 12.00 w kościele NSPJ w Olsztynie odbędzie się Msza święta pogrzebowa.