Ogłoszenia duszpasterskie 16 niedziela zwykła 21 lipiec 2013

 

  1. W naszej wspólnocie witamy br. Andrzeja Romanowskiego. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi – Matki Miłosierdzia  i polecamy go waszej modlitwie.
  2. W niedzielę 28 lipca br. o godz. 11.00, w święto patronalne naszego miasta i parafii św. Jakuba, z okazji 66o rocznicy założenia Olsztyna przez Warmińską Kapitułę Katedralną, J.E. Biskup Jacek Jezierski odprawi w bazylice katedralnej Mszę Świętą dziękczynną w intencji naszego miasta i jego mieszkańców. W imieniu Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego oraz Prezydenta Miasta Olsztyna, Proboszcz Parafii Katedralnej serdecznie zaprasza Kapłanów i Mieszkańców Olsztyna do wspólnego dziękczynienia w katedrze św. Jakuba.
  3. Przypominamy o możliwości udania się wraz z Braćmi Kapucynami na Warmińską Pielgrzymkę w tym roku. Szczegóły w zakrystii u brata Jarosława. Serdecznie zachęcamy!
  4. Dzięki waszym ofiarom na fundusz parafialny oraz dzięki hojności wspólnoty Róż Różańcowych udało nam się w pełni pokryć koszty nowych, ręcznie haftowanych ornatów na zamówienie. 6 białych i jeden główny z wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej. Koszt tej liturgicznej inwestycji to 5000 zł. Serdecznie wam Dziękujemy za ten dar. Ornaty zostaną/zostały poświęcone dziś na sumie o 11.30.
  5. Za wszelkiej ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.