Ogłoszenia duszpasterskie: TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 26 maja 2013

 

  1. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę Róż Różańcowych do Sanktuariów w Rywałdzie Królewskim,  Jabłonowie Pomorskim oraz Nowym Mieście Lubawskim. Wyjazd 22 czerwca o godz. 7.00 powrót o godz. 19.00. Koszt dla grupy pięćdziesięcioosobowej na jedną osobę 50 zł.
  2. W najbliższy czwartek, 30 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ponieważ nasza parafia należy do dekanatu katedralnego, Uroczystość tę przeżywamy w dwóch etapach. W czwartek Bożego Ciała uczestniczymy w centralnej procesji. Na tę procesję udamy się razem najpierw do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa – wyruszymy sprzed naszego kościoła o godz. 9.00, by o godz. 9.45 uczestniczyć we Mszy św. w tym kościele, a następnie pójdziemy w procesji. W tym roku na centralną procesję przygotowujemy pierwszy ołtarz.  W czwartek Bożego Ciała Msze św. według porządku niedzielnego. W naszej parafii oddamy cześć Eucharystii przez procesję w najbliższą niedzielę 2 czerwca. Procesja rozpocznie się bezpośrednio po Mszy o 10.oo; nie będzie Mszy św. o godz. 11.3o. Ołtarze na procesję parafialną przygotowują, jak co roku, poszczególne grupy: 1- FZŚ, 2- Grupa Modlitewna o. Pio i Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, 3- przy Krzyżu Papieskim – wolontariat naszej parafii, któremu szczególnie dziękuję za dobrą wolę i za bezinteresowność w posłudze w naszej parafii , 4- Żywy Różaniec. Swoje uczestnictwo w procesjach traktujmy jako wyraz naszej czci oddawanej Jezusowi Eucharystycznemu i jako zewnętrzny, publiczny znak naszej wiary. Prosimy o przynoszenie do furty płatków kwiatowych, które będą sypane w czasie procesji.
  3. Dnia 2 czerwca w niedzielę wezmą udział w procesji Bożego Ciała w naszej parafii dzieci klas II. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków a chłopców do udziału w procesji w albach. 29 maja w środę o godz. 17.00 próba sypania kwiatków przed kościołem.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na adorację od 8.30 do 12. Następnie Msza święta wynagradzająca na nasze grzechy o godz. 12.00 a o 17.00 różaniec połączony z nabożeństwem czerwcowym a następnie Msza święta w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
  5. Grupa małżonków zaprasza na Mszę świętą w intencji małżeństw niepłodnych 1 czerwca o godz. 16.00 w kościele św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie-Kortowie. Po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym.
  6. Tegoroczne Dni Rodziny w naszym województwie obchodzone są pod hasłem Rodzina a przekaz wartości i tradycji. Z tej okazji, w olsztyńskim amfiteatrze w Boże Ciało 30 maja na podzamczu odbędzie się koncert rodzinny “Wspólne wartości – wspólne pasje”, na który w imieniu organizatorów serdecznie zapraszam. Rozpoczęcie o godz. 17.oo. WSTĘP WOLNY.
  7. Drodzy parafianie pragniemy prosić was o wsparcie finansowe na organizowanie jak co roku wakacji dla dzieci w naszym klasztorze. W tym celu dziś zbieramy ofiary do puszek. Będziemy wdzięczni za każdą ofiarę złożoną na ten cel.
  8. Za wszelkiej ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.