Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 luty 2013

 

  1. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego. W tym tygodniu doskonały tekst ks. Roberta Skrzypczaka o tym, dlaczego Benedykt XVI wybrał drogę św. Celestyna V a także rozmowa z Peterem Seewaldem autorem dwóch wywiadów z obecnym Papieżem.  Marek Jurek natomiast, pisze o dziedzictwie Benedykta XVI. Polecamy!
  2. Tych wszystkich, którzy pragną zgłębiać Słowo Boże zapraszamy w każdy czwartek do sali o. Pio  na godz. 17.00 na Liturgię Słowa Bożego.
  3. W tym tygodniu przypada 10 piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek od 9.00 odwiedzamy chorych. Tego dnia dzieci będziemy spowiadać od 15.30 a o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla rodziców i dzieci. Następnie Msza św. o godz. 16.30. W sobotę adoracja od 8.30 do 12. Następnie Msza święta wynagradzająca na nasze grzechy. O 17.15 różaniec a następnie Msza święta w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
  4. W sobotę na godz. 17 zapraszamy na spotkanie formacyjne zelatorki i zelatorów Róż Różańcowych.
  5. W poniedziałek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla „Chemika”. Spotkania w naszym kościele od poniedziałku do środy włącznie od godz. 9.00. Rekolekcje poprowadzą Bracia Kapucyni: Łukasz Pyśk i Adam Zwierz oraz wspólnota Golgoty Młodych.
  6. Spotkanie Kuźni Wiary – projektu Braci Kapucynów i Frondy – odbędzie się w środę 6 marca o godz. 19.00 w sali pod kościołem. Zaproszonymi gośćmi są: Tomasz Terlikowski i Łukasz Adamski, a tematem będzie „wiara w sieci”. Serdecznie zapraszamy.
  7. Najbliższe konferencje dla narzeczonych rozpoczną się 12 marca. Spotkania będą odbywać się we wtorki o godz. 19.15 w Sali Instytutu Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie przy ul. Kopernika 47 (obok kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa). Szczegóły dotyczące zapisów w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio u proboszcza.
  8. Dziś do puszki tradycyjnie jak w każdą 2 niedzielę Wielkiego postu zbieramy ofiary na polskich misjonarzy. Dziękujemy za każdą złotówkę przeznaczoną na ten cel.
  9. Za wszelkie ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!