Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Zwykła

 

  1. Jutro we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 podczas której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.
  2. Zachęcamy do przekazania w rozliczeniu podatkowym 1 %  na Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie Arka. Szczegóły na folderach i w gablocie przed kościołem.
  3. Przez wiele lat w naszym kościele zbierano znaczki, które s. Krystyna przekazywała Werbistom  na misje. Dotarła do nas wiadomość, że akcja ta została zakończona.  Serdecznie dziękujemy za udział w tym dziele.
  4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte tego dnia o godz. 7, 8, 11, 16.30, 18 i 19.30. Tego dni kancelaria nieczynna.  Tego dnia obowiązuje post ścisły. Jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. W Wielkim poście w piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej  o godz. 16 dla dzieci, 17 dla dorosłych a o 19 dla młodzieży. Natomiast Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą śpiewane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy!
  5. Olsztyńska policja zwraca uwagę na czujność w sprawie naciągania osób starszych metodą „na wnuczka”.
  6. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego. W tym tygodniu o tym jak Papież radzi sobie na Twitterze  – o ewangelizacji za pomocą portali społecznościowych.  Polecamy!
  7. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na fundusz parafialny.
  8. Zachęcamy do składania w specjalnej skarbonce intencji do Matki Bożej Miłosierdzia, które będą odczytywane podczas środowego nabożeństwa. W tych intencjach w środę o godz. 18.00 odprawiania jest zawsze Msza święta.
  9. Serdecznie zapraszamy Rodziców Ministrantów na spotkanie w sobotę    po Mszy św. o godz. 18.
  10. Za tydzień w niedzielę na mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się poświęcenie książeczek dzieci, które w tym roku przystąpią do pierwszej komunii świętej. Następnie zapraszamy rodziców na spotkanie.

     11.   Za wszelkie ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!