Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Zwykła

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację o godz. 17.30.  A na 18.00 na Mszę świętą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza jutro na Mszę św. o godz. 18.00 a następnie na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 3. We wtorek 5 lutego wspomnienie świętej Agaty. Tego dnia tradycyjne poświęcenie chleba. Poświęcony chleb św. Agaty ma chronić przed pożarami. Tradycja mówi, że w po śmierci św. Agaty wybuchła Etna i rozpalona lawa zagrażała miastu. Mieszkańcy Katanii prosili św. Agatę o pomoc i posłużyli się jej welonem dla powstrzymania ognistej lawy. Św. Agata wyprosiła u Boga łaskę ocalenia i do dziś wierni modlą się za jej wstawiennictwem.
 4. Jesteśmy wdzięczni naszej olsztyńskiej policji za skuteczną pracę. Pragniemy poinformować, że złodzieje, którzy między innymi okradli nasz kościół zostali już ujęci.
 5. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego. W tym tygodniu niepublikowany wywiad z Prymasem Glempem o wierze w to, że komunizm upadnie. Polecamy!
 6. Ośrodek Caritas w Rybakach serdecznie zaprasza na ćwiczenia duchowe prowadzone przez wspólnotę Córek Miłości Miłosiernej z Madrytu w dniach 14-17 marca 2013 roku. Szczegóły na stronie www.rybaki.org
 7. Dziś zbieramy ofiary do puszki na rzecz ubogich z naszej parafii.
 8. Patrząc na ołtarz główny po lewej stronie kościoła umieściliśmy kopię mozaiki z naszego Kolegium Międzynarodowego w Rzymie autorstwa Marko Ivana Rupnik. Tak autor sam mówi o tej mozaice: „Chrystus wręcza uczniowi krzyż. Uczeń trzyma też w ręce zwój księgi, czyli Słowo, które staje się drogą. Drugi uczeń trzyma olej do namaszczania chorych. Misja uczniów to nauczanie i uzdrawianie. Zbawienie uzdrawia ze wszystkiego. Chrystus nie idzie, nie kroczy. To uczniowie idą, a Chrystus jest Obecny wśród nich. My nie możemy wypełnić naszej misji, będąc obok Chrystusa, czy naprzeciw Niego, lecz jedynie w Nim. Naszą misją jest człowieczeństwo, w którym objawia się Bóg.” W tamtym miejscu można składać w specjalnej skarbonce intencje do Matki Bożej Miłosierdzia, które będą odczytywane podczas środowego nabożeństwa. Serdecznie zachęcamy do składania intencji.
 9. Jest już jeden nowy  konfesjonał  oraz klęcznik na którym można modlić się przed figurą Matki Bożej Fatimskiej i obrazem bł. Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że te meble liturgiczne są dla wszystkich wygodne.
 10. Za tydzień w poniedziałek, 11 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy na mszę św. o godz. 10.00 podczas której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.
 11. Za wszelkiej ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!