Ministranci w Zakopanym

 

W dniach od 20-27 stycznia  miał miejsce wyjazd ministrantów naszej parafii do Zakopanego.

Pobyt w Zakopanym   dostarczył nam wielu niezapomnianych  wrażeń. W dniach kiedy słońce było zakryte chmurami  nasze zaangażowanie i wysiłek skupiliśmy na nauce jazdy na nartach.  W dniach wolnych od chmur gdy słońce opromieniło swym blaskiem całą okolicę, wyruszaliśmy na szlak po górach. W czwartek wjechaliśmy kolejką na Kasprowy Wierch, gdzie mogliśmy podziwiać piękno górskich szczytów.  W ostatnim dniu w sobotę część grupy wybrała się na Morskie Oko inni pojechali busem zwiedzać  zabytkowe kościoły Podhala. Byliśmy w Sanktuarium  Matki Boskiej Ludźmierskiej, na Bachledówce i w Sanktuarium  Cudownego Medalika.  Wcześniej modliliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i w drewnianym kościółku Matki Boskiej Częstochowskiej , który jest najstarszym obiektem kultu religijnego na tym terenie.

Na podkreślenie zasługuje nasza codzienna modlitwa Liturgią Godzin. Codziennie odmawialiśmy Jutrznię i Nieszpory, podczas tej modlitwy staraliśmy się odnieść treść Słowa Bożego do naszego życia. Wszyscy bardzo cieszyliśmy się ze zdobytych umiejętności w jeździe na nartach i na snowboardzie.  Szczególna radość wyraziła się u organizatora  wyjazdu, który pomimo swego wieku opanował w stopniu nie przewracania się, jazdę na snowboardzie.

W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjazdu, serdecznie dziękuję Gronu Nauczycielskiemu z Gimnazjum w Świeciu nad  Osą. Szczególne słowa podziękowania kieruje do wszystkich sponsorów, którzy wsparli nasz wyjazd finansowo. W codziennej modlitwie pamiętaliśmy o naszych Dobrodziejach.

Ministranci w Zakopanym      ← kliknij w link

W najbliższej przyszłości to jest 09.03.2013 organizowany jest  mecz Ministrantów naszej Prowincji o puchar Prowincjała, Który odbędzie się w Naszym Sanktuarium w Rywałdzie Królewskim. Prosimy o modlitwę w intencji tego przedsięwzięcia.  Serdecznie pozdrawiam wszystkich. Br. Tomasz Rogaliński opiekun Ministrantów.