Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu

 

 

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszym kościele, które potrwają do środy włącznie. Prowadzi je o. Adam Strojnowski, proboszcz i gwardian z Serpelic. Porządek rekolekcji jest następujący: Poniedziałek, wtorek i środa Msze święte o godz. 7.00, 10.00, 16.30 dla dzieci i 18.00 dla młodzieży i dorosłych. W tych dniach nie ma Mszy św. o godz. 8.00. Taca zbierana w środę niech będzie wyrazem wdzięczności naszego serca wobec ojca rekolekcjonisty i naszych współbraci w Serpelicach. W czasie rekolekcji kancelaria nieczynna. Bieżące sprawy proszę załatwiać bezpośrednio po Mszach świętych lub kontaktując się z proboszczem.
 2. Dziś rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Modlitwy nowennowe w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 a w tygodniu na Mszy św. o godz. 7.00.  Rozważaniom będzie nam towarzyszył bł. Honorat Koźmiński – kapucyn naszej Prowincji zakonnej.
 3. Dziś, przed i po każdej Mszy świętej, zbieramy żywność na paczki świąteczne dla potrzebujących. Produkty trwałe prosimy składać do koszy w kruchcie kościoła.
 4. W czwartek 20 grudnia o godz. 18.00 Msza święta Koła Przyjaciół Radia Maryja. Serdecznie zapraszamy.
 5. W niedzielę 23 grudnia o 17.30 nabożeństwo do ojca Pio i Msza święta Grupy Modlitewnej Ojca Pio. Zapraszamy.
 6. Dziś Kino niezależne „Okno” zaprasza na projekcję filmu „Transformacja” w reżyserii Grzegorza Brauna; po filmie spotkanie z producentem, p. Robertem Kaczmarkiem. Projekcja odbędzie się w sali pod kościołem o godz. 19.00.
 7. W Gościu Niedzielnym, dzisiaj miedzy innymi: o nocnej rozmowie, która zmienia życie i o umęczonej ziemi Jezusa: dlaczego Palestyna od ponad 50 lat stale żyje w cieniu wojny?
 8. W sklepiku do nabycia: kartki świąteczne, kalendarze, komplety kolędowe, różańce świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; koszt świec: małe – 5 zł, duże – 12 zł.
 9. Szczególna Wdzięczność całej parafii należy się osobom dbającym o czystość naszej świątyni, a także tym, które zupełnie bezinteresownie zajmują się organizacją i rozdawaniem darów w ramach Caritasu i pomocy parafialnej. Niech Bóg hojnie im wynagrodzi ten trud i poświęcony czas.
 10. W środę 19 grudnia ojciec Dariusz będzie obchodził swoje imieniny. Serdecznie zapraszamy na Mszę święta imieninową na godz. 18.00. Tego dnia zapraszamy także na Nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia w intencji wynagradzającej za znieważenie Maryi w ikonie z Jasnej Góry.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczoną na fundusz parafialny a także za ofiary składane do puszek na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.  Taca wyniosła 4506 zł natomiast puszka 1467 zł. Wszystkie środki przeznaczane na fundusz parafialny są na sprawy związane z duszpasterstwem oraz na inwestycje dotyczące naszego kościoła.  Pamiętamy o was w naszych codziennych modlitwach za barci i dobrodziejów.