Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do skarbonek na fundusz charytatywny. Za tydzień – taca na fundusz parafialny.
  2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych, które nadal można składać w zakrystii, na tacę i w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Codziennie w tej intencji odmawiamy różaniec o godz. 17.15 i sprawujemy Eucharystię o godz. 18.00.
  3. W poniedziałek, o g. 18.00, Msza św. dla wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z modlitwą o uzdrowienie duchowe; w czwartek o 18.00 – Msza św. dla wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; również w czwartek, po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne dla Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.
  4. W najbliższy piątek, 9 listopada, odwiedzimy chorych naszej parafii. Prosimy o przypomnienie tego swoim chorym domownikom, sąsiadom i przyjaciołom.
  5. Dla małżonków pragnących odnowić i pogłębić swoją więź małżeńską, oraz dla par szukających wsparcia w przeżywanym kryzysie małżeńskim lub związku niesakramentalnym, proponujemy Weekendy Małżeńskie w formie rekolekcji warsztatowych. Weekendy organizowane są w trzech domach naszej prowincji zakonnej. Informacje dotyczące zapisów i wszystkich szczegółów umieszczone są na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej www.kursnamilosc.pl.
  6. Już dzisiaj informujemy, że począwszy od poniedziałku, 26 listopada, na terenie naszej parafii bracia będą roznosili opłatki wigilijne. Szczegółowy harmonogram roznoszenia zostanie podany później.
  7. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym poruszane są interesujące i ważne tematy: dlaczego reinkarnacja jest nie do pogodzenia z nauką Kościoła?; o lekarzach, którzy pomagają urodzić się ciężko chorym dzieciom; dlaczego chrześcijaństwo i patriotyzm stoją blisko siebie? Jest także obszerny artykuł o kuchni dla ubogich prowadzonej przez naszych braci i Towarzystwo Charytatywne im. św. Ojca Pio w Warszawie na ul. Miodowej: „Zróbmy komuś zupę”.