Ogłoszenia Duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła

1. Do końca października pozostało jeszcze kilka dni. Zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie o g. 17.15, dzieci natomiast po raz ostatni we wtorek o g. 16.30.

2. W najbliższy czwartek – 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego. Tego dnia, o g. 14.00, sprawowane będą również Eucharystie na naszych cmentarzach: na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Poprzecznej – pod przewodnictwem ks. Abpa Wojciecha Ziemby, Metropolity Warmińskiego; na Cmentarzu Komunalnym w Dywitach Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. Bp Jacek Jezierski. Po Mszach św., na obu cmentarzach – procesja z modlitwami za zmarłych.

3. W piątek, 2 listopada – liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w naszym kościele wg porządku półświątecznego, tj. o g. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

1 i 2 listopada wierni – nawiedzając kościół albo kaplicę publiczną – mogą zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni lub kaplicy trzeba odmówić Ojcze nasz…, Wierzę… oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Należy przy tym być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu. Odpust zupełny – ofiarowany za zmarłych – można także uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada. Należy w tych dniach nawiedzić pobożnie cmentarz i pomodlić się za zmarłych oraz spełnić pozostałe zwyczajne warunki. Odpust zupełny można uzyskać raz dziennie.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca:

W 1 Czwartek: adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową za zmarłych – o g. 17.15.

W 1 Piątek: z uwagi na liturgiczne Wspomnienie Wiernych Zmarłych i półświąteczny porządek Mszy świętych, nie udamy się tego dnia z Komunią św. do chorych. Odwiedziny chorych będą miały miejsce w drugi piątek miesiąca, tj. 9 listopada. Prosimy o poinformowanie swoich chorych domowników, przyjaciół i sąsiadów. Msza św. dla dzieci – 16.30. Spowiedź – pół godziny przed każdą Mszą św.

W 1 Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 8.30 do 12.00, po czym Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.15 – różaniec pokutny z modlitwą za zmarłych, a o 18.00 – Msza św. w intencji członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

5. W następną niedzielę – zbiórka ofiar na parafialny fundusz charytatywny. Składamy serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i pamięć o najbardziej potrzebujących.

6. Rozpoczęliśmy realizację zamkniętych konfesjonałów. Po postawieniu ścianek działowych zostaną zamontowane drzwi w tym samym stylu, w jakim wykonane zostały drzwi prowadzące do bocznej kruchty. W każdej wnęce otrzymamy w ten sposób po dwa oddzielne pomieszczenia, w których w dalszej kolejności urządzi się odpowiednie miejsca do spowiadania wiernych.

7. Znajdujące się przy wyjściu z kościoła kartki wypominkowe, czytelnie wypełnione, składamy w zakrystii, na tacę lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Za zmarłych polecanych na tych kartkach – przez cały listopad – w naszym kościele codziennie będzie odmawiany Różaniec o godz. 17.15, a o godz. 18.00 Msza św. Jeżeli ktoś chce, aby imiona jego zmarłych były odczytane w konkretnym dniu, niech datę umieści u góry kartki.

8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać rozmowę z prezydentem Bronisławem Komorowskim o kompromisie w sprawie aborcji i trudnościach w smoleńskim śledztwie pt. „Kompromis ważniejszy niż dzieci”.