Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła

1.    Razem z Grupą Odnowy w Duchu Świętym „Betsaida” zapraszamy jutro o godz. 18.00, na pierwszą po wakacyjnej przerwie Mszę św. i Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
2.    W tym tygodniu dni odnowy duchowej.

W 1. Czwartek miesiąca, 6 września – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o 17.3o, o godz. 18.oo Msza św. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

W 1.Piątek miesiąca, 7 września – przed południem chorym zaniesiemy do domów Chrystusa Eucharystycznego.
Na Mszę św. o godz.16.3o zapraszamy dzieci z rodzicami. Spowiedź od godz. 16.oo.
O godz. 18.oo Msza św. z nabożeństwem do Serca Jezusowego.
Zachęcamy do oddawania czci Sercu Jezusowemu przez obchodzenie Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca. Są do tego przywiązane wielkie obietnice, pośród których przywołajmy bardzo ważną:

„Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Serca mojego, że wszechmocna miłość moja udzieli tym wszystkim, którzy przyjmą Komunię św. w pierwsze piątki przez dziewięć miesięcy z rzędu, łaski pokuty, iż nie umrą w niełasce mojej ani bez sakramentów świętych, a Serce moje stanie się dla nich ucieczką w ostatniej godzinie ich życia”.

Kochani Rodzice, uświadamiajcie swoje dzieci i zachęcajcie je do uczestnictwa w 1.Piątkach.

3.    Pierwsze po wakacjach spotkanie chóru parafialnego w czwartek 6 września po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych, kobiety, mężczyzn, młodzież aby włączali się do chóralnej rodziny. Tu można nie tylko odkrywać i realizować swoje talenty ale również przeżyć prawdziwą wspólnotę.

4.    W przyszłą sobotę – 8 września – zbiórka wszystkich ministrantów i kandydatów o godz. 10.oo.

5.    Dzieci szkolne zapraszamy na liturgiczne rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się za tydzień – 9 września – na Mszy św. o godz. 13.oo. Prosimy o przyniesienie tornistrów, które będą poświęcone jako narzędzie pracy dzieci.
W tym kontekście, Drodzy Bracia i Siostry, pamiętajmy o wsparciu ubogich dzieci i rodzin naszej parafii, na ten cel dzisiaj będą zbierane ofiary do puszek po każdej Mszy św.

6.    Za tydzień w naszym  archidiecezjalnym Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie odbędą się doroczne uroczystości odpustowe Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Szczegóły na plakacie w gablocie.
Również w tym roku organizujemy naszą parafialną grupę pielgrzymkową do Gietrzwałdu. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z rodzicami na wspólne pielgrzymowanie do głównego Sanktuarium naszej Archidiecezji. Przewidujemy, że pielgrzymka wyruszy sprzed naszego kościoła 9 września o godz.  4.3o. Prosimy też o pomoc w zorganizowaniu grupy, chętnych na posługę porządkowych i muzycznych prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się z bratem Tomaszem Rogalińskim.

7.    Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość i dobroć, za ofiary składane na rzecz kościoła i klasztoru oraz inne inicjatywy przy naszej parafii. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Fundusz Parafialny. Bóg zapłać!

8.    Koniec wakacji! Reforma wchodzi do liceów, sześciolatki zostają w przedszkolach, nauczyciele negocjują, a rodzice protestują, tak można przedstawić główny temat najnowszego wydania „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do lektury.