Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe odbywają się dla dorosłych każdego dnia o godz. 17.15, dla dzieci – we wtorki i czwartki o godz. 16.30.
 2. Również w poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe.
 3. W czwartek, 4 października, w naszym kościele odpust Św. Franciszka z Asyżu. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz główna o 18.00. Po tej Mszy wspominać będziemy przejście św. Franciszka do wieczności w sugestywnym misterium zwanym Transitus.
 4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej:
  1 czwartek: ze względu na Odpust św. Franciszka i związane z tym celebracje, nie będzie nabożeństwa o 17.30; o godz. 18.00 – Msza św. dla wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich;
  1 piątek: zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz.16.30 – spowiedź od godz. 16.00;
  1 sobota: celebracje według tradycyjnego porządku.
 5. Pierwsza Komunia Święta w roku 2013 będzie miała miejsce 12 maja. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 13.00, dokonamy poświęcenia różańców dzieci; natomiast spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 14 października, po Mszy św. o godz. 13.00.
 6. Ponawiamy zaproszenie dla młodzieży gimnazjalnej, która pragnie w tym roku katechetycznym przyjąć sakrament Bierzmowania. Formularze zgłoszeniowe można odebrać przy furcie klasztornej lub w kancelarii parafialnej. Następne spotkanie w kościele dolnym, we wtorek, 9 października, o godz. 19.00.
 7. W przyszłą niedzielę, 7 października, rozpoczyna się 68 Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia we wszystkich parafiach archidiecezji zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek. Zebrane ofiary będą wsparciem finansowym dla dzieł prowadzonych przez Caritas Warmińską.
 8. W gablotce na frontonie kościoła można się zapoznać z informacjami przekazanymi przez: Warmińską Szkołę Biblijną, Instytut Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie, Duszpasterstwo Pielgrzymek Zagranicznych Archidiecezji Warmińskiej, kapucyński Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu.
 9. W naszym sklepiku do nabycia album i film poświęcony Bożemu Miłosierdziu i jego służebnicy, św. Faustynie Kowalskiej. Cena – 20 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego.