Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła

  1. We wtorek, 25 września, rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Franciszka z Asyża. Zapraszamy przez kolejnych 9 dni na wspólną Mszę św. i refleksję o życiu Świętego Biedaczyny o godzinie 18.00, aby jak najlepiej przygotować się na nasze franciszkańskie święto.
  2. Przypominamy jeszcze raz o spotkaniu młodzieży z naszej parafii pragnącej przystąpić w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania odbędzie się ono we wtorek, 25 września, o godz. 19.00 w kościele. Kandydaci do bierzmowania na to pierwsze spotkanie przychodzą z rodzicami. Obecność obowiązkowa.
  3. Już po raz piąty jest organizowana akcja apostolska pod nazwą: „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata”. Zapraszamy również Ciebie, Drogi Bracie i Siostro, byś razem z nami stanął w piątek, 28 września, o godz. 15.00 tu przed naszym kościołem aby w łączności z wieloma osobami na całym świecie, w tym samym czasie, odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, tę cudowną modlitwę zdolną odmienić nie tylko Ciebie i mnie, ale świat cały. W tym roku szczególnie modlimy się za Ojca Świętego Benedykta XVI. Więcej szczegółów na temat tej inicjatywy możemy znaleźć w gablocie a także w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”
  4.  W przyszłą niedzielę, 30 września, będziemy gościć w naszej parafii Siostry Klaryski Kapucynki, Mniszki z klasztoru p.w. Opatrzności Bożej w Szczytnie. Siostry będą kwestowały przed kościołem ofiary na utrzymanie swojego domu zakonnego, a doświadczając naszej hojności będą mogły odwdzięczać się Bogu i dobrodziejom swoją modlitwą, adoracją i pokutą, która jest ich powołaniem.