Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła

  1. Jutro, w poniedziałek 17 września, obchodzimy franciszkańskie święto Stygmatów Św. Franciszka, a we wtorek, 18 września,  święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i patrona młodzieży. Zapraszamy na Msze św. szczególnie o godz. 18.00
  2. W niedzielę – 23 IX – wspomnienie św. o. Pio – stygmatyka i skutecznego orędownika przed Bogiem, uroczysta Msza św. będzie o godz. 18.oo, nabożeństwo o godz. 17.3o; intencje na Mszę św. przez wstawiennictwo świętego można składać w zakrystii.
  3.  Przypominamy, że spotkanie młodzieży z naszej parafii pragnącej przystąpić w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania odbędzie się we wtorek 25 września o godz. 19.00 w kościele. Kandydaci do bierzmowania na to pierwsze spotkanie przychodzą z rodzicami. Obecność obowiązkowa.
  4. Dziękujemy za składane ofiary: puszka na cele charytatywne z I niedzieli miesiąca wyniosła 1251,00 zł, a taca na Fundusz Parafialny z ubiegłej niedzieli 3722,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Również siostra Honorata z Częstochowy przysłała podziękowania.
  5. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy dzisiaj m.in. o przygotowaniach w  Libanie do wizyty Benedykta XVI, o św. Charbelu – mało znanym w Polsce libańskim pustelniku, słynącym z wielu cudów i wiele innych ciekawych wiadomości.  Życzymy miłej lektury.
  6. Z zalecenia Kurii Arcybiskupiej, dzisiaj przed kościołem jest zbiórka do puszek na ARCHDIECEZJALNY FUNDUSZ ZAPOMOGOWY.