Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła

  1. Cześć Matce Bożej Fatimskiej oddamy w czwartek – 13 IX – o godz. 18.oo Msza św. o kanonizację Jana Pawła II, w intencji Kościoła i obecnego Papieża. Po Mszy odmówimy Różaniec i pójdziemy w procesji z lampionami wokół kościoła. Na zakończenie ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II.
  1. W piątek – 14 IX  – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w naszym kościele według porządku powszedniego. Niech tajemnica KRZYŻA będzie dla nas źródłem siły i nadziei w przezwyciężaniu trudnych doświadczeń życiowych.
  1. Spotkanie organizacyjne młodzieży z naszej parafii, która pragnie w tym roku  szkolnym przyjąć Sakrament Bierzmowania, odbędzie się w kościele we wtorek 25 września o godz. 19.oo.  Obecność wraz z rodzicami jest obowiązkowa.
  1. Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na fundusz parafialny.
  1. W dniu dzisiejszym w Sanktuarium  w Gietrzwałdzie są główne uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny oraz dożynki naszej Archidiecezji. Wielu parafian wyruszyło tam rano w pieszej pielgrzymce, inni udają się pojazdami. My oddajmy Maryi siebie i nasze rodziny przez wspólne odmówienie starożytnego zawierzenia: Pod Twoją obronę…