40h Post

Fundacja Kapucyńska wraz z Braćmi Mniejszymi Kapucynami z Warszawy organizuje post 40 godzinny w intencji osób bezdomnych. Dla wielu bezdomnych uczucie głodu to codzienność. Ideą akcji jest chęć solidaryzowania się z bezdomnymi poprzez doświadczenie głodu. Post wiąże się też z modlitwą o uwolnienie ich od słabości, uzależnień i zniechęcenia.

[vsw id=”j5X1WKLMFU4″ source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

Post o chlebie i wodzie rozpocznie się 23 marca 2012 r. Drogą Krzyżową o godz. 17:45 w kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Miodowej 13 w Warszawie.

Uroczystym zakończeniem postu będzie Eucharystia w dniu 25 marca 2012 r. o godz. 11.00 w kościele Kapucynów. Po mszy świętej, o godz. 12.00 planowany jest wspólny posiłek z bezdomnymi na dziedzińcu kościelnym oraz imieninowe spotkanie z bł. o. Anicetem Koplińskim.

Patron Fundacji – bł. o. Anicet Kopliński zwany św. Franciszkiem z Warszawy był opiekunem najuboższych i znanym jałmużnikiem dla całej stolicy okresu międzywojennego.

Zebrane podczas wydarzenia fundusze przeznaczone zostaną na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy, którego częścią będzie nowa jadłodajnia dla osób bezdomnych. Zastąpi ona funkcjonującą od 20 lat jadłodajnię, mieszczącą się w XVII wiecznych podziemiach kościoła Braci Kapucynów w Warszawie.

Patronem medialnym “Postu 40h w intencji bezdomnych” jest Radio Warszawa.