Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą, 29.01.2023 r.

1.   Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy parafian i gości na wspólne kolędowanie. Będzie można podzielić się swoim talentem: zaśpiewać lub zagrać przygotowaną przez siebie kolędę.

2.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   W środę po Mszy św. wieczornej Lectio divina w sali w klasztorze.

4.   W czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Taca zebrana w tym dniu będzie przeznaczona na utrzymanie sióstr klauzurowych w Szczytnie oraz Spręcowie. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

5.   W I czwartek miesiąca od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6.   W I piątek miesiąca od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św.  O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga krzyżowa prowadzone przez FZŚ. O godz. 17.30 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17.30.

7.   W I sobotę miesiąca od godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 12.00 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16.30 spotkanie formacyjne dla wspólnoty „Żywego Różańca”. O godz. 17.15 – różaniec. O godz. 18.00 – Msza św.  w intencjach „Żywego Różańca” wraz  ze zmianą tajemnic.

8.   W dniach 5 – 19 lutego b.r. odbędzie się w Olsztynie VI Tydzień Małżeństwa. To czas dla małżonków, aby świętować swoje małżeństwo, spędzić czas razem, pogłębić relację. W programie wykłady, warsztaty, randki, modlitwa. Szczegółowe informacje na stronie – www.far.olsztyn.pl

9.   W październiku organizujemy pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Medjugorie. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.

10.    Za tydzień przed kościołem wolontariusze będą zbierać ofiary na najdroższy lek świata dla małej olsztynianki KINGI RYDZ chorej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Kinga nie kwalifikuje się do refundacji. Ma coraz mniej czasu do podania leku, a brakuje jeszcze ok. 6 milionów zł.

11.   W minionym tygodniu w Lublinie do domu Ojca odszedł o. Jan Chryzostom Mańczuk, który przez ostatnie lata mieszkał w naszym klasztorze. Pomódlmy się o jego wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

12.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!