Ogłoszenia duszpasterskie na 20. niedzielę zwykłą, 14.08.2022 r.

1.    Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz parafialny.

2.    W poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.    W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Podczas tej Eucharystii będą zbierane ofiary na utrzymanie tych katolickich mediów.

4.    Za tydzień po Mszach św. wystąpią z mini-koncertem: Pani Nadia Gardoni, śpiewaczka operowa z Włoch wraz z olsztyńską organistką Magdaleną Bialską w międzynarodowym duecie muzyki sakralnej i klasycznej „Benedictus”. Po Mszach św. Panie będą zbierały ofiary za ich występ oraz rozprowadzały płyty CD z ich śpiewem.

5.   Żołnierz ukraiński Aleksander dziękuje wszystkim parafianom za żywność, którą dostają mężczyźni na froncie. Parafialne koło „Caritas” co miesiąc – z ofiar składanych do puszek na potrzebujących – zakupuje potrzebną żywność dla potrzebujących z naszej parafii oraz dla uchodźców z Ukrainy. Za tydzień w niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać!

6.   Odpowiadając na apel wielu wspólnot katolickich w Polsce, w niedzielę 21. sierpnia, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na „Dziękczynną Procesję Różańcową”, by podziękować Panu Bogu za Cud nad Wisłą oraz prosić Matkę Najświętszą o zachowanie wolności Kościoła w Polsce.

7.       Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej, składamy serdeczne Bóg zapłać!