Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 05.06.2022 r.

1.   Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź…” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę, zgodnie z III przykazaniem kościelnym, dobiega końca możliwość przyjęcia przez wiernych Komunii Świętej wielkanocnej.

2.    W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła oraz 31. rocznicę pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Olsztyna. Modlitwy przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II zostaną odmówione w czasie wieczornej adoracji Najśw. Sakramentu.

3.    Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

4.    W czerwcu, lipcu oraz do połowy sierpnia nie ma już wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do składania intencji mszalnych na msze św. nowennowe: We wtorki o godz. 8.00 przez wstawiennictwo św. Antoniego. W środy o godz. 18.00 przez wstawiennictwo Matki Miłosierdzia oraz w czwartki o godz. 18.00 przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje zapisujemy sami i wrzucamy na przygotowanych kartkach do skrzynek umieszczonych na klęcznikach.

5.  Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny, w tym remontowy.

6.  W tę środę rozpocznie się remont elewacji zewnętrznej na ścianie frontowej kościoła. Od środy wejście do kościoła na Msze święte będzie odbywało się przez boczne drzwi. Drzwi frontowe będą zamknięte. Serdecznie dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na ten cel.

7.  Nasza parafia – podobnie jak w roku ubiegłym – została poproszona przez kurię diecezjalną o przygotowanie trzeciego ołtarza podczas centralnej procesji Bożego Ciała 16 czerwca br.

8.  Z racji na pielgrzymkę do Krakowa zmiana tajemnic różańcowych dla wspólnoty „Żywego Różańca” odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godz. 18.00.

9.    W dn. 01 – 03 lipca br. zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowa oraz do Sieprawia – Sanktuarium Bł. Anieli Salawy. Zapisy do poniedziałku 6 czerwca. Szczegóły w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

10.  Serdecznie zapraszamy do udziału w Wakacyjnej Oazie dorosłych, która odbędzie się w Głotowie od 3 do 9 lipca. Rekolekcje poprowadzi o. Grzegorz Świderski. Informacje i zapisy u P. Oli. Ulotki z informacją wyłożone są na stoliku oraz na stronie internetowej naszej parafii.

11.   Za wszelkie dary duchowe i materialne, jakie ofiarowujecie na rzecz kościoła i klasztoru składamy serdeczne Bóg zapłać.