Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 12.06.2022 r.

1.   Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz parafialny, w tym remontowy.

2.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   W najbliższy czwartek, 16 czerwca, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku nasza parafia została zaproszona do wzięcia udziału w procesji centralnej i przygotowania trzeciego ołtarza na placu z pomnikiem poświęconym Armii Czerwonej. Po Mszy św. o godz. 10.00 spod konkatedry wyruszy procesja na „Boże Ciało”. Zachęcamy szczególnie rodziców dzieci I-komunijnych, by wzięli udział z dziećmi w tej procesji. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do wzięcia udziału w procesji.

4.   W tym tygodniu została odświeżona-odmalowana kruchta oraz zostały powieszone obrazy ze Św. S. Faustyną i Bł. Ks. M. Sopoćką. Serdecznie dziękujemy panom za wykonaną pracę i paniom za posprzątanie kruchty, jak i otoczenia wokół kościoła.

5.   Rozpoczął się także remont elewacji zewnętrznej na ścianie frontowej kościoła. W dni powszednie wejście do kościoła na Msze święte poranne będzie odbywało się przez boczne drzwi. Drzwi frontowe będą otwarte na nabożeństwa czerwcowe i wieczorną Mszę św. Serdecznie dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na ten cel.

6.   Serdecznie zapraszamy do udziału w Wakacyjnej Oazie dorosłych, która odbędzie się w Głotowie od 3 do 9 lipca. Rekolekcje poprowadzi o. Grzegorz Świderski. Informacje i zapisy u P. Oli. Ulotki z informacją wyłożone są na stoliku oraz na stronie internetowej naszej parafii.

7.   Z racji na pielgrzymkę do Krakowa zmiana tajemnic różańcowych dla wspólnoty „Żywego Różańca” odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godz. 18.00.

8.   Za tydzień przed kościołem będzie zbiórka ofiar dla potrzebujących z naszej parafii, jak i uchodźców z Ukrainy.

9.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!