Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą, 31.01.2021 r.

1.     Na wskutek trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło Chorwację, Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazał już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe. Dziś w naszej parafii obchodzimy „Dzień Solidarności z Chorwacją”. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki dla poszkodowanych Chorwatów.

2.     Porządek wizyty duszpasterskiej „kolędy” w tym tygodniu jest następujący: W niedzielę 31 stycznia Msza św. o godz. 15.00 dla mieszkańców bloku nr 9 przy ul. Pana Tadeusza. W poniedziałek 01 lutego Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 11 przy ul. Pana Tadeusza. We wtorek 02 lutego Eucharystia o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 13 przy ul. Pana Tadeusza. W środę 03 lutego na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców bloku nr 15 przy ul. Pana Tadeusza. W czwartek 04 lutego Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 17 przy ul. Pana Tadeusza. W piątek 05 lutego Eucharystia o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 20a przy ul. Pana Tadeusza. W sobotę 06 lutego Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 20 przy ul. Pana Tadeusza. W niedzielę 07 lutego Msza św. o godz. 15.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 18 przy ul. Pana Tadeusza.

Informacje ogólne:

– Po Mszy św. z udziałem zaproszonych parafian będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby parafii i klasztoru.

– We Mszy św. uczestniczą parafianie, którzy nie wystosowali indywidualnego zaproszenia.

– Harmonogram wizyty duszpasterskiej wisi na tablicy ogłoszeń oraz jest dostępny na stronie internetowej parafii.

– Zaproszenia indywidualne do złożenia wizyty duszpasterskiej w domu z podaniem adresu i numeru telefonu można składać w zakrystii, do skrzynki pocztowej na furcie klasztornej lub telefonicznie do piątku.

3.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.   We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. tego dnia są o godz.: 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. Tego dnia przypada także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II w roku 1997.

5.    W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Eucharystia w intencjach nowennowych.

6.    W I czwartek miesiąca Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo
o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem FZŚ. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie kontynuowana do około godz. 20.00.

7.    W I piątek miesiąca od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga krzyżowa prowadzone przez FZŚ. O godz. 17.30 nabożeństwo wynagradzające NSPJ. Zgodnie ze zwyczajem tego dnia można przynieść swój chleb i wodę do poświęcenia.

8.    W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 – 12.00. O godz. 11.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 12.00 Msza św. w intencji wynagradzającej. O godz. 17.15. różaniec prowadzony przez wspólnotę „Żywego Różańca”. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach „Żywego Różańca” wraz ze zmianą tajemnic. Z racji na szósty dzień miesiąca modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II zostanie odmówiona po wieczornym różańcu.

9.   W sklepiku parafialnym można nabyć publikacje związane z ogłoszonym Rokiem Św. Józefa: kwartalnik „Idźmy do Józefa” oraz „Nowennę do Św. Józefa”.

10.  W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca następujący parafianie: Władysława Rembecka, Stanisław Bobrowicz oraz Ryszard Brzozowski. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek.

11.   Za wszelkiej ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!