Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny, 27.12.2020 r.

1.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli ozdoby choinkowe do naszego kościoła oraz podzielili się potrawami, wypiekami na nasz stół wigilijny. Bóg zapłać!

2.  Dziś o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

3.  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.  W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia, a o godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych.

5.   W czwartek 31 XII o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego. Podziękujemy Bogu za łaski otrzymane w tym roku, przeprosimy za grzechy i będziemy prosić o błogosławieństwo na dalsze życie.

6.  W piątek 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Tego dnia Msze święte jak w każdą niedzielę, a także o godz. 15.00. Za publiczne odmówienie (odśpiewanie) tego dnia hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7.  W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I-piątek i I-sobota miesiąca. W I sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 8.30. – 12.00. Następnie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O g. 17.15 różaniec prowadzony przez wspólnotę „Żywego Różańca”
i Msza św. w intencjach „Żywego Różańca” wraz ze zmianą tajemnic.

8.  Do chorych z Komunią Św. udamy się w I sobotę m-ca od godz. 9.00.

9.   Za tydzień w naszej parafii będziemy gościli naszego współbrata z Zakroczymia – o. Piotra Wardawego, który przez całą niedzielę będzie głosił kazania. Po Mszach św. w sklepiku parafialnym będzie można nabyć jego książkę: „Kiedy Słowo ciałem się staje. Wskazówki do medytacji”. Książka będzie rozprowadzana jako cegiełka w cenie 30 zł. Dochód ze sprzedaży książek będzie przeznaczony na wsparcie Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu.

10.   Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.

11.    Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie.