Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu, 20.12.2020 r.

1.   8 grudnia bieżącego roku papież Franciszek ogłosił „Rok Świętego Józefa”. Na tablicy ogłoszeń wisi dekret Penitencjarii Apostolskiej podający odpusty, jakie można uzyskać z okazji Roku św. Józefa. W związku z tym dziewiętnastego dnia każdego miesiąca będziemy gromadzili się w naszym kościele o godz. 17.30 na okolicznościowym nabożeństwie polecając się Bogu przez wstawiennictwo Św. Józefa.

2.   W poniedziałek z racji na przygotowania świąteczne nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

3.   W środę na godz. 15.00 zapraszamy do kościoła ministrantów i osoby chętne do pomocy w dekoracji świątecznej kościoła.

4.   W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Czcicieli św. o. Pio zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 w intencjach Grupy Modlitwy o. Pio. Wszystkich chętnych, którzy pragnęliby bliżej poznać postać Św. o. Pio zapraszamy do wstąpienia do Grupy Modlitwy o. Pio, która swoje spotkanie ma tego dnia bezpośrednio po Mszy św. w sali w klasztorze.

5.  W czwartek 24 grudnia Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze święte tego dnia będą o godz.: 7.00 i 8.00. Nie ma Mszy św. o godz. 18. 00. O północy będziemy celebrowali „Pasterke” poprzedzoną procesją z figurką Dzieciątka Jezus do żłóbka i wspólną Liturgią Godzin o godz. 23.30.

6.  W Wigilię spowiadamy od godz. 6.30 do 12.00 bez przerw. Następnie kościół będzie zamknięty do godz. 23.00 w celu przygotowania i wystroju świątyni.

7. W zakrystii i sklepiku parafialnym są do nabycia opłatki, a także bombki choinkowe zrobione przez jednego z współbraci. Ofiary ze sprzedaży bombek będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

8.  Porządek liturgiczny w czasie dwóch dni świątecznych jak w każda niedzielę. W sam dzień Bożego Narodzenia, czyli w piątek nie ma dyżuru spowiedzi. Jeżeli jednak będzie taka potrzeba, proszę zgłosić się do zakrystii.

9.  W zakrystii można zapisywać się na prenumeratę miesięczników: „Różaniec” i „WPIS” z Krakowa.

10.  W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli: Apolonia Załęska i Bernarda Przywitowska – Lubochońska. Pomódlmy się  o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

11. Bóg zapłać za wszelkie duchowe wsparcie oraz ofiary przekazywane na kościół i klasztor. Odwięczamy się naszą modlitwą.