Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu, 15.03.2020 r.

1.   Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać!

2.   Dziś nabożeństwo Gorzkich  Żali o godz. 17.15.

3.   W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

4.   W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM.

5.   W związku z zagrożeniem epidemicznym w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, w kościołach obowiązują następujące zasady:

W kościele, podczas nabożeństw i Mszy św. jednorazowo może przebywać nie więcej niż 50 osób.

– Zostały odwołane rekolekcje wielkopostne. Msze św. w dniach 16 – 18 marca pozostają bez zmian: O godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00.

– Do końca marca zostały odwołane spotkania grup duszpasterskich i innych działających przy kościele i w klasztorze.

– Od przyszłej niedzieli wprowadzamy w porządek niedzielny dwie dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 i 16.00 aż do odwołania.

–  Przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej duchowej lub na rękę, do czego w obecnej sytuacji zachęcamy;
w tym celu należy wyciągnąć przed siebie dwie dłonie ułożone jedna na drugiej i spożyć Ciało Pańskie przed kapłanem. W niedziele Komunia św. na rękę będzie udzielana przy ołtarzu św. Jana Pawła II natomiast w tygodniu osoby pragnące w ten sposób przyjąć Jezusa do swego serca prosimy
o podchodzenie jako pierwsze, a dopiero po nich ci, którzy chcą przyjąć Eucharystię do ust.

– Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk;

– Rezygnujemy z korzystania z kropielnic z wodą święconą.

– W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość co najmniej 1,5 m.

– Biskupi diecezjalni ogłosili dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osoby, które czują obawę przed zarażeniem proszone są o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu: o godz. 7.00 – TVP 1, 9.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy, 9.30 – Telewizja TRWAM, 11.00 – TVP 1, 13.00 TVP POLONIA.

5. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.

6. Wszyscy kapłani i osoby konsekrowane w Polsce zostali wezwani do odmawiania codziennie o g. 20.30 różańca w kościele bez udziału wiernych. Zachęcamy wiernych, aby w tym samym czasie łączyć z nami duchowo na różańcu w intencji chorych, służb medycznych oraz sanitarnych, a także o pokój i nawrócenie serc.