Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

1.      Dziś o godz. 17.15. nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Przypominamy także, że w porządek niedzielny nabożeństw zostały wprowadzone Msze św. o godz.: 15.00 i 16.00.

2.     W poniedziałek Msza św. o g. 18.00 dla czcicieli św. o Pio. Po Eucharystii odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.     W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą w godzinach: 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. Tego dnia Kościół w Polsce obchodzi Dzień Świętości Życia.

4.     W piątek nabożeństwa Drogi krzyżowej o godz.: 16.00, 17.00 i 19.00. Z racji na 27. Dzień miesiąca modlitwa nowennowa do Matki Bożej
Gietrzwałdzkiej zostanie odmówiona pod koniec Mszy św. wieczornej.

5.  TVP 3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z  dominikaninem o. Jackiem  Salijem”. Nauki będą emitowane o godz. 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca  br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po  transmisji  Mszy Św. z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.

6.  Radio Plus Olsztyn zaprasza na Wielkopostne Rekolekcje Radiowe dla dorosłych (połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali), które odbywać się
będą od 23 do 25 marca o godz. 18.10.

7.   Ks. Arcybiskup Józef Górzyński udziela wszystkim wiernym na terenie Archidiecezji Warmińskiej, z dniem 21 marca 2020 r., dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej (zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego) do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, tj. dnia 12 kwietnia br., z zachowaniem III przykazania Dekalogu: „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie Metropolita Warmiński zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęca też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

8.  Zwracamy się z prośbą do parafian, by w tym szczególnie trudnym czasie zainteresować się osobami starszymi, które mieszkają samotnie i są schorowane. Zachowując wszelkie środki ostrożności bądźmy uważni na potrzeby naszych sąsiadów, którzy może potrzebują naszej pomocy, troski czy dobrego słowa.

9.  W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.)

10.    W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: Zbigniewa Żołnierowicza i Jana Sylwerskiego. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

11.        Zachęcamy do codziennej łączności duchowej na modlitwie różańcowej o g. 20.30 w intencji wygaśnięcia epidemii koronawirusa na świecie, o siły dla personelu medycznego oraz za wszystkich zarażonych o powrót do zdrowia.

12.      Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!