Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu, 01.03.2020 r.

1.    Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.15.

2.    W dniu dzisiejszym w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w auli parafialnej o godz. 10.00 odbędzie się konferencja prezentująca działania Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza Łupaszki w zakresie m.in. poszukiwania mogił i miejsc
spoczynku tychże żołnierzy. Wstęp wolny. Po Mszach św. wolontariusze będą kwestować na rzecz Fundacji Niezłomni. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

3.    W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.    W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 15.00. O g. 17.30 nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.00 Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po wieczornej Eucharystii będzie kontynuowana adoracja Najświętszego Sakramentu aż do godz. 20.00.

5.   W I Piątek miesiąca przed południem zaniesiemy chorym do domów Chrystusa Eucharystycznego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.00.;
dla dorosłych o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00.

6. W I sobotę m-ca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30. O g. 11.00 nabożeństwo wynagradzające. O g. 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O g. 17.15 różaniec. Natomiast o g. 18.00 Msza św. dla Żywego Różańca ze zmianą tajemnic.

7.  Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w Wielkopostnym Dniu Skupienia dla osób dorosłych, który odbędzie się w dniach 13-14 marca w Głotowie. Zapisy w zakrystii i u p. Oli. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej formie pogłębiania osobistej relacji do Boga.

8. 07 marca w sobotę Chór Tęcza i jego soliści zapraszają na g. 16.00 do amfiteatru parafialnego na koncert z okazji Dnia Kobiet. Szczególnie oczekiwane są wszystkie Panie.

9.  Z okazji 100. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II nasza parafia organizuje konkursy wiedzy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły na plakatach, na stronie internetowej parafii oraz na facebook’u. Zachęcamy rodziców, by pomogli dzieciom poznać postać największego z rodu Polaków.

10.  W II niedzielę Wielkiego Postu będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie projektów misyjnych „Ad Gentes”. Swoją jałmużną możemy wesprzeć 1903 polskich misjonarek i misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych. Módlmy się za nich i ofiarowujmy nasze posty i wyrzeczenia w ich intencji.

11.   Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny. Za wszelkiej ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!