Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą 09.02.2020 r.

1.   Trwa III ogólnopolski Tydzień Małżeństwa. W poniedziałek zapraszamy małżonków na Mszę św. o g. 18.00. i adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez małżeństwa do godz. 20.30.

2.   We wtorek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Na Mszach świętych o godz.: 11.00 i 18.00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Tego dnia po Mszy św. wieczornej o. Andrzej zaprasza do sali w klasztorze chętnych pragnących poznać j. niemiecki.

3.    W piątek na g. 19.00 zapraszamy do sali w klasztorze na rozważanie Słowa Bożego metodą Lectio divina. Na spotkanie trzeba przynieść: Pismo Święte, zeszyt i coś do pisania.

4.   Do 15 lutego włącznie przyjmowane są w zakrystii zapisy na pielgrzymkę autokarową na beatyfikację kard. S. Wyszyńskiego. Tylko osoby zapisane do 15 lutego otrzymają karty wstępu umożliwiające wyjazd do Warszawy dnia 7 czerwca.

5.    Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej organizuje 23 lutego b.r. o godz. 15.00, w sali koncertowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie (ul. Kościuszki 39) wentę dobroczynną na rzecz hospicjum dla dzieci Caritas Olsztyn. Karty wstępu są do nabycia w kurii archidiecezjalnej, biurze podróży Cezar (ul. Staszica 15, Olsztyn) oraz siedzibie Caritas Archidiecezji (ul. Grunwaldzka 45, Olsztyn). W programie Nula Stankiewicz i Janusz Strobel z koncertem piosenek  Agnieszki Osieckiej oraz aukcja obrazów i darów VIP”.

6.   W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Zbigniewa Kuźniewskiego, Barbarę Neuman oraz o. Tadeusza Trojanowskiego, kapucyna, który pracował w naszej parafii w latach 1994-1997. Pomódlmy się o ich zbawienie: Ojcze Nasz… Wieczny Odpoczynek…

7.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!