Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą 02.02.2020 r.

1.   Dzisiaj przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – w Polsce tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Obrzęd poświęcenia gromnic ma miejsce na każdej Mszy św. Ten dzień jest jednocześnie XXIV Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o zakonnikach, którzy posługują w naszej parafii.

2.   Dziś na g. 16.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie, na którym zjednoczą siły grupy muzykujące w naszym kościele.

3.   We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych pragnących poznać j. niemiecki. Zajęcia będzie prowadził o. Andrzej w sali w klasztorze.

4.   W I czwartek m-ca adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 15.00. O g. 17.30 nabożeństwo w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. O g. 18.00 Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Tego dnia z racji na 6. dzień m-ca zapraszamy na modlitwę pod krzyżem papieskim przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po modlitwie adoracja będzie kontynuowana do g. 20.00.

5.   W I piątek m-ca od g. 9.00 udamy się do chorych z Komunią św. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga krzyżowa prowadzone przez FZŚ. O g. 17.30 nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa. Spowiedź dzieci i młodzieży od g. 17.30.

6.   Zainspirowani ustanowionym przez papieża Franciszka świętem Słowa Bożego proponujemy rozważanie Pisma Świętego według metody Lectio divina. O. Andrzej zaprasza na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w piątek 7 lutego o g. 18.45. w sali w klasztorze. Na spotkanie trzeba przynieść Pismo Święte i zeszyt.

7.   Zapraszamy na pielgrzymki: do Włoch i na Litwę. Informacje na plakatach na tablicy ogłoszeń.

8.   Zapraszamy Joannę i Piotra, którzy skierują do nas zaproszenie do udziału w III Tygodniu Małżeństwa: Zapraszamy wszystkich małżonków 8 i 10 lutego do naszej parafii. Mamy karnawał więc jeśli nie byliście na wspólnej tanecznej randce to w sobotę  8 lutego serdecznie zapraszamy (godz. 19.00-24.00) do wspaniałej zabawy, pt. „Przeżyjmy nasze wesele jeszcze raz” w amfiteatrze pod kościołem gdzie w klimacie weselnym przy dobrym jedzeniu , wspaniałej muzyce i zabawie prowadzonej przez wodzireja będziemy mogli wrócić do tego najważniejszego dnia, który rozpoczął naszą wspólną drogę. Natomiast 10 lutego Przyjdźmy do Jezusa. Bo bez niego wszystko się rozpada. Więc zapraszamy serdecznie małżonków na „Randkę z Jezusem” w naszej parafii NMP Ostrobramskiej tj. Eucharystię wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu  na godzinę 18.00.

9.   W minionym tygodniu pożegnaliśmy Barbarę Miłaszewską. Pomódlmy się o jej zbawienie: Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…

10.  Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!