Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą 10.11.2019 r.

1.          Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek dla ubogich z naszej parafii.

2.          Jutro przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. tego dnia będą sprawowane w godz.: 7, 9, 11 i 18. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

3.          W sobotę, 16 listopada, przypada główna uroczystość odpustowa naszego kościoła: NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Tradycyjnie poprzedzona zostanie Triduum Eucharystycznym. W dniach od 13 do 15 listopada Msze św. o godz. 7.00, 8.00, i 18.00. a o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 8.30 do 18.00.  W czwartek 14 listopada Msza św. będzie wyjątkowo o g. 9.00, a nie o g. 8.00. W sam dzień odpustu, 16 listopada Msze św. o godz. 7, 9, 11, 16.30 i uroczysta Msza o g. 18.00 pod przewodnictwem o. Jarosława Daniluka, kapucyna ze Szwecji, który pracował w naszej parafii w latach 1992-1995.
Serdecznie zapraszamy!

4.          W pierwszy dzień Triduum Eucharystycznego – 13 listopada – obchodzimy uroczystość Konsekracji naszego Kościoła. Zapraszamy szczególnie na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na różaniec prowadzony przez Rycerzy fatimskich.

5.          W tym tygodniu, z racji na przypadające Triduum Eucharystyczne i uroczystość odpustową, kancelaria będzie czynna w poniedziałek i środę. W piątek kancelaria jest nieczynna.

6.   Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych, które nadal można składać w zakrystii, na tacę i w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Codziennie w tej intencji odmawiamy różaniec o godz. 17.15 i sprawujemy Eucharystię o godz. 18.00.

7.   W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na próbę wszystkich chętnych pragnących wziąć udział w śpiewie „Akatystu” – liturgicznego hymnu ku czci Matki Bożej.

8.   Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny. Za tydzień także pani Paulina przed kościołem będzie zbierała dobrowolne ofiary na sfinansowanie kosztownej operacji.

9.   W niedzielę 17 listopada na g. 16.00 zapraszamy rodziców z dziećmi do naszego parafialnego amfiteatru na „Bal Wszystkich Świętych”. Na Bal trzeba przebrać się za Świętego. Starsze dzieci niech dowiedzą się czegoś o swoim Świętym. W czasie Balu będą: zabawa, konkursy i nagrody za najładniejsze stroje.

10.        Dostępna już jest księga intencji na 2020 r. Chętnych pragnących zamówić intencje, msze św. gregoriańskie na przyszły rok zapraszamy do zakrystii i kancelarii parafialnej.

11.        W zakrystii można zapisywać się na roczną prenumeratę miesięcznika „Różaniec”.

12.        Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!