Ogłoszenia duszpasterskie na 31. niedzielę zwykłą 03.11.2019 r.

1.          Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

2.   Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych, które nadal można składać w zakrystii, na tacę i w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Codziennie w tej intencji odmawiamy różaniec o godz. 17.15 i sprawujemy Eucharystię o godz. 18.00.

3.   W dniach od 1 do 8 listopada włącznie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, z zachowaniem zwykłych warunków odpustu, można uzyskać odpust zupełny.

4.   Dostępna już jest księga intencji na 2020 r. Chętnych pragnących zamówić intencje na przyszły rok zapraszamy do zakrystii i kancelarii parafialnej.

5.          W środę 6 listopada po Mszy św. wieczornej zapraszamy pod krzyż papieski na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

6.          W I czwartek miesiąca 7 listopada Msza św. o g. 18.00 dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

7.          Także w czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na próbę wszystkich chętnych pragnących wziąć udział w śpiewie „Akatystu” – liturgicznego hymnu ku czci Matki Bożej.

8.          Terminy Mszy św. gregoriańskich za śp. O. Dariusza Sosnowskiego są wypisane w gablocie przed kościołem.

9.          Po Mszy św. w sklepiku parafialnym można nabyć książki dzisiejszego kaznodziei o. Grzegorza Filipiuka: „Przesłanie z Gietrzwałdu”, „O patriotyzmie. Przesłanie do Rodaków” i wiele innych.

10.    W niedzielę 17 listopada na g. 16.00 zapraszamy rodziców z dziećmi do naszego parafialnego amfiteatru na „Bal Wszystkich Świętych”. Na Bal trzeba przebrać się za Świętego. Starsze dzieci niech dowiedzą się czegoś o swoim Świętym. W czasie Balu będą: zabawa, konkursy i nagrody za najładniejsze stroje.

11.    Zapraszamy do obejrzenia filmu „Nieplanowane”, który od 1 listopada wszedł na ekrany polskich kin.
Film odniósł już sukces w Stanach Zjednoczonych: opowiada o historii nawróconej aborcjonistki, przemienia sumienia i myślenie ludzi o największej hańbie naszych czasów.

12.    Za tydzień będziemy zbierali ofiary do puszek na rzecz ubogich z naszej parafii.

13.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!