Ogłoszenia duszpasterskie na 12. niedzielę zwykłą 23.06.2019 r.

1.     Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o wdzięczności i pamięci modlitewnej względem naszych ojców.

2.     Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy przygotowali i udekorowali ołtarze, chórowi parafialnemu, panom, którzy nieśli baldachim, dzieciom, oraz służbie liturgicznej. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją z Najświętszym Sakramentem po placu kościelnym.  

3.     Dziś przed kościołem zbieramy do puszki ofiary na diecezjalny fundusz inwestycyjny.

4.     W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. jak w dzień powszedni. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

5.     W czwartek zapraszamy na Mszę św. wieczorną z nowenną do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

6.     W piątek 28 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie nabożeństwa czerwcowego odmówimy Akt Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać tego dnia odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. w tym dniu będą o: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

7.     W sobotę przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. To równocześnie dzień imienin naszego współbrata o. Piotra. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w sobotę na g. 18.00.

8.     W dzisiejszą niedzielę, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej jest śpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją biskupów, jest to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje m.in. obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej czy parodiowanie liturgii Eucharystii, jakie ostatnio miały miejsce w naszej Ojczyźnie.

9.     Za wszelkiej ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.