Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę wielkanocną 05.05.2019 r.

1.  W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: “Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). W Kościele w Polsce obecna niedziela obchodzona jest także jako Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Na klęczniku w koszyku przy figurze św. Antoniego wyłożone są pocięte karteczki z fragmentami Ewangelii wg św. Jana. Zachęcamy do wzięcia tych fragmentów oraz osobistej lektury i modlitwy w domu.

2.  W poniedziałek 6 maja zapraszamy maturzystów na Mszę św. o g. 18.00 w ich intencji – o światło Ducha Świętego w czasie egzaminów i dobry wybór kierunku studiów.

3.  Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

4.  W najbliższą środę 8 maja zapraszamy na g. 19.00 na wspólne rozważanie Pisma Świętego metodą Lectio divina. Prosimy, by przynieść ze sobą Biblię.

5.  W środę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6.  Przypominamy, że do chorych z Komunią św. udamy się w najbliższy piątek 10 maja.

7.  W sobotę 11 maja o godz. 10.00. będzie spowiedź dzieci przed I-szą Komunią świętą. Natomiast uroczystość I Komunii św. dla dzieci ze SP nr 3 i SP nr 5 odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 maja o godz. 10.00.

8.  Dziś po Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na rzecz ubogich z naszej parafii.

9.   Za wszelkiej ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.